ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ NAPRAWY

Nowy Windows 10 już po premierze

Nowy Windows 10 miał zacząć zastępować windows 7 i windows 8 od 29 lipca. Niestety nie jest to aktualizacja jak wszystkie poprzednie. Nie można windowsa 10 "ściągnąć" i zainstalować.

 

Aktualizację dostaną na początku Ci, którzy "zarezerwowali" sobie Windowsa 10 dzięki ikonie w zasobniku. Wprawne oko zaawansowanego użytkownika może zauważyć, że na jego dysku zostały zaimplementowane nowe pliki instalacyjne "dziesiątki". Pojawia się nowy folder $windows~BT. Ogólnie rzecz biorąc systemy 7 i 8.1 czekają na pliki, które mają być ostatnim elementem upgrade. Teoretycznie te ostatnie pliki powinny pojawić się na komputerach pierwszych rezerwujących już od 29 lipca. Bo zebraniu wszystkich potrzebnych plików instalator zezwoli na aktualizację. Tak więc po pojawieniu się foldera $windows~BT, należy poczekać finalną wersję instalatora od Microsofu.

Windows 10 po miesiącach intensywnych testów przez Microsoft i partnerów OEM wydaje się być  dobrze dopracowanym systemem i spełnieniem obietnic producenta.  Nalzeży zaznaczyć w tym miejscu, że Microsoft zapowiada, że Windows 10 jest ostatnim windowsem. Nie będzie nowych wersji, więc cała nadzieja w tym, że będzie najlepszym i najbardziej dopracowanym.  Dziesiątka ma być po prostu aktualizowana po wsze czasy. Tu należy zauważyć różnice między Windows 10 Home i Windows 10 Pro. Użytkownicy windowsa w wersji Home nie będą mieli wpływu na procesy aktualizacji. Użytkownicy wersji PRO będą mogli odkładać aktualizacje w czasie ( do 8 miesięcy).

Warto też zaznaczyć , że Microsoft podał listę urządzeń mobilnych , na których będzie pracował windows 10 mobile.

Znalazły się na niej następujące modele serii Lumia: 430, 435, 532, 535, 540, 640, 640 XL, 735, 830 i 930

 

Warto przeczytać

Jaki Dysk SSD wybrać do laptopa?

Wybór dysku SSD do laptopa to dobre rozwiązanie. Warto w ten sposób poprawić wydajność naszego komputera. Na rynku pojawiło się wiele nowych modeli dysków i producentów, którzy wcześniej nie zajmowali się produkcją dysków SSD.

Windows 7 - koniec wsparcia - co robić?

Użytkownicy znanego i lubianego windowsa 7 otrzymali w ostatnich dniach komunikat o zakończeniu wsparcia. Od 14 stycznia 2020r.  producent tego systemu zaprzestał wsparcia systemu i uaktualnień tego oprogramowania Windows 7.

Mac OS numer 10.11 o nazwie El Capitan

Od października 2015 dostępny jest już najnowszy system operacyjny Mac OS X. Nowa wersja Mac OS ma numer 10.11 i nazwę El Capitan. System jest oparty na poprzedniej platformie (Yosemite) i ma przynieść poprawę wydajności.
W nowym systemie użytkownicy znajdą kilka zmian w wyglądzie. Apple ulepszyło zarządzanie oknami w swoim interfejsie, usprawnione zostały również wbudowane aplikacje oraz wyszukiwarka Spotlight.

Ładowarki bezprzewodowe Qi


Ładowarki bezprzewodowe do smartfonów na rynku są stosunkowo od niedawna. Ładowanie baterii tą metodą jest bardzo wygodne. Niestety w ten typ ładowanie wyposażona jest zaledwie kilkanaście modeli telefonów. Żeby technologia stała się popularna w dalszy rozwój muszą włączyć się czołowi gracze na rynku telekomunikacyjnym.

Dyski do Backupu Archiwizacji danych

Zauważyłeś pewnie ostatnio, że twoja kopia zapasowa w chmurze zajmuje coraz więcej miejsca. Wszyscy kolekcjonują tam zdjęcia, muzykę, filmy Po prostu potrzebujesz już lokalnego urządzenia na backup swoich danych.

Rewolucja w portach USB

Zapowiada się nowa rewolucja związana z technologią USB. Dotyczyć ma oczywiście zasilania. Dokładna specyfikacja USB Power Delivery, czyli w skrócie PD USB została wydana prawie dwa lata temu. Jednakże urządzenia zaprojektowane mające spełniać podane normy mają się pojawić jeszcze w 2014 roku. Teraz nie będzie to tylko przesyłanie danych, ale również energii. Aktualnie typowy port USB zapewnia nam moc o wartości 10 watów, co jest bardzo małym wynikiem. Nowe urządzenia mają przekazywać ich aż 100!

Kontakt

Centrum Napraw Laptopów, Warszawa ul. Opaczewska 43/8

więcej na stronie kontakt.

Godziny otwarcia

Potrzebujesz pomocy: 22 392 86 72

  • Poniedziałek-Piątek: 9:00 do 18:00
  • Sobota: 10-14 Zapraszamy na Opaczewską 43/8 z uszkodzonym laptopem.

Gościmy

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Koszty napraw

 Cena naprawy laptopa lub tabletu zależy od wielu czynników. Główne to:

  • Koszt zakupu i dostawy części zamiennych
  • Koszt robocizny wynikający z ilości pracy potrzebnej na usunięcie usterki i przetestowanie laptopa po naprawie.