ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ NAPRAWY

Naprawa laptopów po zalaniu

Urządzenia elektroniczne są mało odporne na pracę w wilgotnym środowisku. Zalanie laptopa wodą, piwem, winem, sokiem czy inną cieczą  w 98% spowoduje uszkodzenie klawiatury oraz płyty głównej.

Co zrobić żeby zniwelować skutki zalania.

 

 

1. Jak najszybciej odchylić maksymalnie do tyłu ekran i odwrócić laptopa do góry nogami. ( zanim płyn przeleci przez klawiaturę do płyty głównej mija trochę czasu.) W ten sposób możesz uratować płytę główną notebooka.
2. Od razu odłącz zasilanie
3. Od razu wyjmij baterię
4. Pozostaw notebooka przynajmniej na 24 godziny w pozycji klawiaturą do dołu ( większość cieczy w tym czasie wyparuje), lub po około godzinie od razu udaj się do serwisu, gdy większość cieczy wypłynie.
5. Pod żadnym pozorem nie włączaj notebooka i zanieś go do dobrego serwisu gdzie posiadają sprzęt do mycia płyt głównych. ( Są to specjalistyczne wanny ultradźwiękowe z odpowiednim płynem)
Tych kilka zasad w 70% pozwoli Ci zaoszczędzić na cenie naprawy, ponieważ płyty główne po zalaniu naprawia się dużo ciężej, a wymiana sporo kosztuje.

Zalany laptop wymaga szybkiej i fachowej interwencji. Pod wpływem przepływającego prądu i  cieczy dochodzi do elektrolizy a metale takie jak cyna czy miedź używane do produkcji płyt głównych i mocowania elementów utleniają się i korodują bardzo szybko. Czyszczenie laptopa po zalaniu musi być wykonane jak najszybciej się da.

 
Podstawowym błędem jaki powszechnie popełniają  nasi  klienci to włączanie laptopa po kliku godzinach gdy wydaje się, że laptop wysechł. Jest to bardzo mylne ponieważ nawet jeśli ciecz wyparuje pozostają osady, które wciąż prowadzą do korozji.
 

Zapraszamy do naszego serwisu w Warszawie na bezpłatne sprawdzenie i naprawę laptopa po zalaniu.

Tags: naprawa laptopów

Kontakt

Centrum Napraw Laptopów, Warszawa ul. Opaczewska 43/8

więcej na stronie kontakt.

Godziny otwarcia

Potrzebujesz pomocy: 22 392 86 72

  • Poniedziałek-Piątek: 9:00 do 18:00
  • Sobota: 10-14 Zapraszamy na Opaczewską 43/8 z uszkodzonym laptopem.

Gościmy

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

Koszty napraw

 Cena naprawy laptopa lub tabletu zależy od wielu czynników. Główne to:

  • Koszt zakupu i dostawy części zamiennych
  • Koszt robocizny wynikający z ilości pracy potrzebnej na usunięcie usterki i przetestowanie laptopa po naprawie.