ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ NAPRAWY

Matryce do laptopów i ekrany do tabletów

Matryca to bardzo delikatna część każdego laptopa. Dzięki bezpośredniemu importowi oraz kontaktom z producentami ekranów, posiadamy możliwość wymiany matrycy w niemal każdym dostępnym na rynku laptopie.

 

Wiele lat doświadczenia pozwala nam również dopasować inny typ matrycy do Twojego laptopa.Czasem ze względu na wysokie koszty oryginałów jest to jedyne wyjście.

Na magazynie posiadamy również matryce używane, co znacznie obniży koszty naprawy laptopa.  

Przyjdź do nas na bezpłatną wycenę. Zapraszamy od poniedziałku do piątku 9-18, soboty 10-14

Posiadamy matryce do laptopów: Acer, Apple, Asus, Dell, IBM, Lenovo, Sony, HP, Toshiba, Fujitsu-Siemens, Packard Bell, MSI, Gericom, Twinhead, Samsung, MaxData i innych.

 

Najpopularniejszy obecnie rozmiar matrycy to 15,6". Występują one w kilkunastu odmianach oraz w kilku rozdzielczościach. Po wymianie matrycy, każdy laptop jest dodatkowo testowany czy podczas uderzenia nie doszło do dodatkowych usterek.

 

Posiadamy również w ofercie matryce i ekrany dotykowe do tabletów i smart-fonów.

 

Różne uszkodzenia matryc

 

Matryca jest jednym z najdelikatniejszych elementów laptopa. Bardzo wiele uszkodzeń matryc powstaje na skutek zbyt mocnego zamknięcia klapy laptopa lub podnoszenia laptopa za otwartą klapę matrycy. Do uszkodzenia wyświetlacza może dojść również na skutek uderzenia w zamkniętą klapę, nie bezpośrednio w matrycę. Należy pamiętać, aby nie zostawiać żadnych drobnych przedmiotów na klawiaturze i palmrescie, ponieważ bardzo wiele uszkodzeń matryc powstaje w wyniku zamknięcia klapy matrycy z przedmiotem znajdującym się na klawiaturze .

Na ramce matrycy zazwyczaj umieszczone są gumeczki, które zapobiegają stykaniu się matrycy z klawiaturą. Często gumeczki odczepiają się i gubią. Bardzo modne stało się przyczepianie w ich miejsce różnego typu wypukłych naklejek lub koralików. Należy mieć na uwadze, że matryca znajduje się również pod ramką i w wyniku zbyt mocnego dociśnięcia naklejki lub koralików, może dojść do jej pęknięcia.

 

Matryca uszkodzona mechanicznie


Do uszkodzenia wyświetlacza dochodzi również bardzo często na skutek zalania. Najczęstszą reakcją tuż po zalaniu jest odwrócenie laptopa klawiaturą do dołu. Jeśli zalanie było obfite, taka reakcja może spowodować wcieknięcie płynu w warstwy matrycy.
Należy bardzo uważać również podczas czyszczenia matryc różnego typu sprayami i piankami. Nie powinno się kierować strumienia środka czyszczącego bezpośrednio na matrycę.

 
Matryca po zalaniu

W przypadku zalania, czasem istnieje możliwość wyczyszczenia matrycy. Czyszczenie nie gwarantuje, że obraz w miejscu, w którym była ciecz będzie idealny.
Jeśli czyszczenie matrycy nie przynosi skutku, lub jest zbyt ryzykowne, to jedynym wyjściem jest wymiana matrycy.
W przypadku uszkodzeń mechanicznych matrycy jedynym rozwiązaniem jest wymiana matrycy.
Czasem dochodzi do samoistnego uszkodzenia matrycy. Objawia się to bad pixelami pojawiającymi się na wyświetlaczu lub przebarwieniami.
Do mechanicznych uszkodzeń matryc można zaliczyć również różnego typu zadrapania i przetarcia. Jeśli ramka matrycy jest bardzo cienka lub jeśli brakuje gumeczek, które powinny się na niej znajdować, może dochodzić do ocierania się klawiatury o matrycę, co w wyniku dłuższego użytkowania bez izolowania klawiatury od matrycy prowadzi do trwałego odbijania się klawiszy klawiatury na powierzchni matrycy. Rozwiązaniem w tego typu przypadkach jest stosowanie różnego typu nakładek na klawiatury, lub stosowanie podczas przenoszenia zamkniętego laptopa miękkiego i cienkiego materiału między klawiaturą a matrycą.

Odbita klawiatura na matrycy

Zawsze przed podjęciem decyzji o wymianie matrycy należy skonsultować się z profesjonalnym serwisem. Uszkodzenia taśmy matrycy i samej matrycy mogą objawiać się pojawianiem się pasów na matrycy lub przekłamaniami kolorów. Podobnie jest w przypadku uszkodzenia układu graficznego oraz układu podświetlenia matrycy. Dlatego konieczne jest sprawdzenie, czy przyczyną usterki jest rzeczywiście uszkodzona matryca.

Kilka porad

  • Uważaj na dzieci  (Są one kochane ale jednocześnie to one powodują najwięcej uszkodzeń tego delikatnego elementu)
  • Używaj dobrych toreb i plecaków do notebooków - są one specjalnie zaprojektowane aby zabezpieczyć matryce
  • Nie wkładaj żadnych zasilaczy, napędów, akcesorii do torby od strony matrycy
  • Podczas przewożenia laptopa pojazdem zabezpiecz torbę tak aby nic na nią nie spadło i żeby sama się nie przesuwała
  • Nie rzucaj laptopem w żonę lub męża bo będzie cię to kosztowało (nawet takie przypadki trafiają do naszego serwisu)
  • Nigdy nie zostawiaj na klawiaturze długopisu , Pen-driva, zapalniczki i innych małych gadżetów  ( jest to najczęstsza przyczyna mechanicznego uszkodzenia matrycy)

Tags: naprawa laptopów, matryce do laptopów, matryce do tabletów, matryce do smartfonów

Kontakt

Centrum Napraw Laptopów, Warszawa ul. Opaczewska 43/8

więcej na stronie kontakt.

Godziny otwarcia

Potrzebujesz pomocy: 22 392 86 72

  • Poniedziałek-Piątek: 9:00 do 18:00
  • Sobota: 10-14 Zapraszamy na Opaczewską 43/8 z uszkodzonym laptopem.

Gościmy

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Koszty napraw

 Cena naprawy laptopa lub tabletu zależy od wielu czynników. Główne to:

  • Koszt zakupu i dostawy części zamiennych
  • Koszt robocizny wynikający z ilości pracy potrzebnej na usunięcie usterki i przetestowanie laptopa po naprawie.