ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ NAPRAWY

Usuwanie wirusów komputerowych

Używanie komputera to nie tylko praca, rozrywka i komunikacja. Z roku na rok rosną zagrożenia związane z bezpieczeństwem a powodowane są najczęściej przez wirusy komputerowe. Wiele z niech wykorzystuje nasze komputery do rozsyłania spamu, ale są też takie które zagrażają naszym danym.

 

wirus komputerowy

Do najpopularniejszych wirusów swego czasu należał wirus policja

Jeśli na twoim laptopie czy komputerze pojawił się jeden z komunikatów:

  • Polizja. Biuro Służby Kryminalnej. Wydział wsparcia zwalczania Cyberprzestępczości
  • Komputer został zablokowany z powodu naruszenia prawa polskiego
  • Komenda główna policji . Komputer został zablokowoany
  • Interpol Your computer is blocked

oznacza to, że zostałeś zaatakowany przez wirus Ukash (Weelsoft)- Jest to występująca w wielu odmianach wersja wirusa próbująca wyłudzić pieniądze za odblokowanie komputera. Trzeba tu zwrócić uwagę, że nie ma to nic wspólnego z działaniem Policji czy jakichkolwiek służb polskich. Wirus występuje na całym świecie i w różnych wersjach językowych.

Wirus blokuje komputer, często przejmuje kontrolę nad  kamerką, a na ekranie pojawia się komunikat o nagrywaniu obrazu. Hakerzy, podszywają się pod Policję, żądają wpłaty pieniędzy w zamian za usunięcie blokady.

W internecie można znaleźć kody odblokowujące, ale działa to czasowo. Jedynym pewnym rozwiązaniem jest wyjecie dysku i przeskanowanie go na innym komputerze w celu usunięcia wszystkich zainfekowanych plików. Trzeba również oczyścić rejestr systemu oraz zainstalować wszystkie aktualizacje i najnowsze bazy do programu antywirusowego.

Ostatnio pojawiła się groźniejsza odmiana wirusa, która szyfruje dane znajdujące się na naszym komputerze. Szyfrowaniu ulegają jedynie dokumenty, zdjęcia, filmy i inne wartościowe pliki. System nadal się uruchamia. Z tego względu jeszcze bardziej zalecamy wykonywanie regularnej kopii zapasowej.

W naszym serwisie świadczymy sługi usuwania wirusów komputerowych. Zapraszamy.

Tags: naprawa laptopów, usuwanie wirusów komputerowych

Warto przeczytać

Jaki Dysk SSD wybrać do laptopa?

Wybór dysku SSD do laptopa to dobre rozwiązanie. Warto w ten sposób poprawić wydajność naszego komputera. Na rynku pojawiło się wiele nowych modeli dysków i producentów, którzy wcześniej nie zajmowali się produkcją dysków SSD.

Windows 7 - koniec wsparcia - co robić?

Użytkownicy znanego i lubianego windowsa 7 otrzymali w ostatnich dniach komunikat o zakończeniu wsparcia. Od 14 stycznia 2020r.  producent tego systemu zaprzestał wsparcia systemu i uaktualnień tego oprogramowania Windows 7.

Mac OS numer 10.11 o nazwie El Capitan

Od października 2015 dostępny jest już najnowszy system operacyjny Mac OS X. Nowa wersja Mac OS ma numer 10.11 i nazwę El Capitan. System jest oparty na poprzedniej platformie (Yosemite) i ma przynieść poprawę wydajności.
W nowym systemie użytkownicy znajdą kilka zmian w wyglądzie. Apple ulepszyło zarządzanie oknami w swoim interfejsie, usprawnione zostały również wbudowane aplikacje oraz wyszukiwarka Spotlight.

Ładowarki bezprzewodowe Qi


Ładowarki bezprzewodowe do smartfonów na rynku są stosunkowo od niedawna. Ładowanie baterii tą metodą jest bardzo wygodne. Niestety w ten typ ładowanie wyposażona jest zaledwie kilkanaście modeli telefonów. Żeby technologia stała się popularna w dalszy rozwój muszą włączyć się czołowi gracze na rynku telekomunikacyjnym.

Dyski do Backupu Archiwizacji danych

Zauważyłeś pewnie ostatnio, że twoja kopia zapasowa w chmurze zajmuje coraz więcej miejsca. Wszyscy kolekcjonują tam zdjęcia, muzykę, filmy Po prostu potrzebujesz już lokalnego urządzenia na backup swoich danych.

Rewolucja w portach USB

Zapowiada się nowa rewolucja związana z technologią USB. Dotyczyć ma oczywiście zasilania. Dokładna specyfikacja USB Power Delivery, czyli w skrócie PD USB została wydana prawie dwa lata temu. Jednakże urządzenia zaprojektowane mające spełniać podane normy mają się pojawić jeszcze w 2014 roku. Teraz nie będzie to tylko przesyłanie danych, ale również energii. Aktualnie typowy port USB zapewnia nam moc o wartości 10 watów, co jest bardzo małym wynikiem. Nowe urządzenia mają przekazywać ich aż 100!

Kontakt

Centrum Napraw Laptopów, Warszawa ul. Opaczewska 43/8

więcej na stronie kontakt.

Godziny otwarcia

Potrzebujesz pomocy: 22 392 86 72

  • Poniedziałek-Piątek: 9:00 do 18:00
  • Sobota: 10-14 Zapraszamy na Opaczewską 43/8 z uszkodzonym laptopem.

Gościmy

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Koszty napraw

 Cena naprawy laptopa lub tabletu zależy od wielu czynników. Główne to:

  • Koszt zakupu i dostawy części zamiennych
  • Koszt robocizny wynikający z ilości pracy potrzebnej na usunięcie usterki i przetestowanie laptopa po naprawie.