ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ NAPRAWY

Przyspiesz swój komputer wymieniając dysk twardy na SSD

 
Notebooki zdobywają coraz większy udział w rynku komputerów osobistych. Osoby z nich korzystające wysyłają z nich codziennie mnóstwo wiadomości e-mail, przeglądają zdjęcia, odtwarzają filmy, odbierają i tworzą dokumenty. Wszystkie z powyższych operacji wymagają dostępu do dysku twardego. Odpowiedniej prędkości nie zapewni super mocny procesor, wydajna karta graficzna czy bardzo duża ilość pamięci RAM. Podstawową sprawą jest dostęp tych podzespołów do szybkiego nośnika danych.

Czytaj dalej

NFC – czym jest i do czego służy

 NFC – Near Field Communication to w tłumaczeniu komunikacja bliskiego zasięgu. Pozwala ona na wymianę danych pomiędzy dwoma urządzeniami lub urządzeniem i znacznikiem (tzw. Tagiem NFC). Pierwszym telefonem wyposażonym w technologię NFC byłą NOKIA 6131, która została zaprezentowana w 2006 roku. Niestety technologia ta nie cieszyła się wtedy dużym zainteresowaniem. O zwiększonej popularności możemy rozmawiać mając na uwadze kilka ostatnich lat.

Czytaj dalej

Przed czym chronić nasze urządzenia elektroniczne podczas wakacji

Słońce – Należy pamiętać, że elektronika nie lubi skrajnych temperatur. Urządzenia elektroniczne takie jak tablety, smartfony, aparaty fotograficzne czy komputery pozostawione na słońcu szybko nagrzeją się do bardzo wysokiej temperatury. Takie ponadnormatywne nagrzanie może spowodować usterki zwłaszcza ekranu, elektroniki ale również baterii. Baterie nie lubią nagrzewania. Słońce niekorzystnie wpływa na poziom naładowania baterii, a nawet w skrajnych przypadkach może prowadzić do jej spuchnięcia i wybuchu.

Czytaj dalej

Czym jest adres IP

Adres IP (Internet Protocol address) jest to indywidualny numer – ciąg cyfr zapisany w postaci czterech oktetów i jest przyporządkowany urządzeniom w sieci komputerowej. Aby możliwa była komunikacja w protokole IP konieczne jest nadanie każdemu hostowi adresu IP czyli unikalnego identyfikatora, który pozwoli na wzajemne rozpoznawanie się poszczególnych uczestników komunikacji

Czytaj dalej

Nowy Windows 10 już po premierze

Nowy Windows 10 miał zacząć zastępować windows 7 i windows 8 od 29 lipca. Niestety nie jest to aktualizacja jak wszystkie poprzednie. Nie można windowsa 10 "ściągnąć" i zainstalować.

Czytaj dalej

Warto przeczytać

Jaki Dysk SSD wybrać do laptopa?

Wybór dysku SSD do laptopa to dobre rozwiązanie. Warto w ten sposób poprawić wydajność naszego komputera. Na rynku pojawiło się wiele nowych modeli dysków i producentów, którzy wcześniej nie zajmowali się produkcją dysków SSD.

Windows 7 - koniec wsparcia - co robić?

Użytkownicy znanego i lubianego windowsa 7 otrzymali w ostatnich dniach komunikat o zakończeniu wsparcia. Od 14 stycznia 2020r.  producent tego systemu zaprzestał wsparcia systemu i uaktualnień tego oprogramowania Windows 7.

Mac OS numer 10.11 o nazwie El Capitan

Od października 2015 dostępny jest już najnowszy system operacyjny Mac OS X. Nowa wersja Mac OS ma numer 10.11 i nazwę El Capitan. System jest oparty na poprzedniej platformie (Yosemite) i ma przynieść poprawę wydajności.
W nowym systemie użytkownicy znajdą kilka zmian w wyglądzie. Apple ulepszyło zarządzanie oknami w swoim interfejsie, usprawnione zostały również wbudowane aplikacje oraz wyszukiwarka Spotlight.

Ładowarki bezprzewodowe Qi


Ładowarki bezprzewodowe do smartfonów na rynku są stosunkowo od niedawna. Ładowanie baterii tą metodą jest bardzo wygodne. Niestety w ten typ ładowanie wyposażona jest zaledwie kilkanaście modeli telefonów. Żeby technologia stała się popularna w dalszy rozwój muszą włączyć się czołowi gracze na rynku telekomunikacyjnym.

Dyski do Backupu Archiwizacji danych

Zauważyłeś pewnie ostatnio, że twoja kopia zapasowa w chmurze zajmuje coraz więcej miejsca. Wszyscy kolekcjonują tam zdjęcia, muzykę, filmy Po prostu potrzebujesz już lokalnego urządzenia na backup swoich danych.

Rewolucja w portach USB

Zapowiada się nowa rewolucja związana z technologią USB. Dotyczyć ma oczywiście zasilania. Dokładna specyfikacja USB Power Delivery, czyli w skrócie PD USB została wydana prawie dwa lata temu. Jednakże urządzenia zaprojektowane mające spełniać podane normy mają się pojawić jeszcze w 2014 roku. Teraz nie będzie to tylko przesyłanie danych, ale również energii. Aktualnie typowy port USB zapewnia nam moc o wartości 10 watów, co jest bardzo małym wynikiem. Nowe urządzenia mają przekazywać ich aż 100!

Kontakt

Centrum Napraw Laptopów, Warszawa ul. Opaczewska 43/8

więcej na stronie kontakt.

Godziny otwarcia

Potrzebujesz pomocy: 22 392 86 72

  • Poniedziałek-Piątek: 9:00 do 18:00
  • Sobota: 10-14 Zapraszamy na Opaczewską 43/8 z uszkodzonym laptopem.

Gościmy

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Koszty napraw

 Cena naprawy laptopa lub tabletu zależy od wielu czynników. Główne to:

  • Koszt zakupu i dostawy części zamiennych
  • Koszt robocizny wynikający z ilości pracy potrzebnej na usunięcie usterki i przetestowanie laptopa po naprawie.