ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ NAPRAWY

Rewolucja w portach USB

Zapowiada się nowa rewolucja związana z technologią USB. Dotyczyć ma oczywiście zasilania. Dokładna specyfikacja USB Power Delivery, czyli w skrócie PD USB została wydana prawie dwa lata temu. Jednakże urządzenia zaprojektowane mające spełniać podane normy mają się pojawić jeszcze w 2014 roku. Teraz nie będzie to tylko przesyłanie danych, ale również energii. Aktualnie typowy port USB zapewnia nam moc o wartości 10 watów, co jest bardzo małym wynikiem. Nowe urządzenia mają przekazywać ich aż 100!

 

Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami przez Kalifornijską Komisję Energii, urządzenia biurowe zużywają aż 17 procent energii elektrycznej w małych, komercyjnych budynkach biurowych. Bardzo wiele urządzeń pracuje cały czas, a więc to nie tylko urządzenia zużywa, ale i kosztuje. Urządzenia mogące korzystać z nowoczesnego USB, mają zdecydowanie zmniejszyć zużycie energii, przez dostarczenie prądu do konkretnego urządzenia.

USB PD to prąd stały płynący w obu kierunkach. Pozwala to zasilić komputer, monitor oraz inne urządzenia podłączone przez USB do jednego zasilacza sieciowego. Zatem marnujemy znacznie mniej energii, co pozytywnie wpływa nie tylko na urządzenia, ale i na nasze rachunki. Co jeszcze daje nam takowe rozwiązanie? Możemy na ten przykład, podłączyć swój telefon komórkowy do laptopa i czerpać z niego energię! Dzięki temu nasz laptop podziała dłużej. Kolejnym plusem jest rezygnacja z tradycyjnej plątaniny kabli, która ma miejsce w biurach, ale również w wielu domach.

Pozyskiwanie energii za pomocą kabla USB z innych urządzeń, wydaje się bardzo przemyślanym i dobrym rozwiązaniem pod wieloma względami. Rozwiązania takie jak PD USB  stają się coraz bardziej popularne nie tylko w biurach, ale również w prywatnych domach. Dzięki USB noszenie zasilaczy stanie się przeszłością, co również ułatwi podróżowanie. Bart Perkins jest partnerem zarządzającym w tego rodzaju rozwiązaniach. PD skierowany jest nie tylko dla samych użytkowników, ale również dla inwestorów, firm

Kontakt

Centrum Napraw Laptopów, Warszawa ul. Opaczewska 43/8

więcej na stronie kontakt.

Godziny otwarcia

Potrzebujesz pomocy: 22 392 86 72

  • Poniedziałek-Piątek: 9:00 do 18:00
  • Sobota: 10-14 Zapraszamy na Opaczewską 43/8 z uszkodzonym laptopem.

Gościmy

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Koszty napraw

 Cena naprawy laptopa lub tabletu zależy od wielu czynników. Główne to:

  • Koszt zakupu i dostawy części zamiennych
  • Koszt robocizny wynikający z ilości pracy potrzebnej na usunięcie usterki i przetestowanie laptopa po naprawie.