ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ NAPRAWY

Problemy z obrazem


Brak obrazu na matrycy, laptop nie działa, nie reaguje na włącznik, nie włącza się

Gdy laptop nie działa, nie wyświetla obrazu - najczęściej przyczyna leży w uszkodzonej płycie głównej. Często uszkodzeniu ulegają układy zasilania, układy BGA a nawet sam Bios. Dokładna diagnoza wykonana w serwisie pozwoli ustalić które elementy należy wymienić.

Czasami za taki stan może odpowiadać uszkodzony  zasilacz - po całkowitym rozładowaniu baterii, laptop przestaje reagować na włącznik. Gdy bateria rozładuje się do przysłowiowego zera może się okazać, że laptop w ogóle nie zadziała.

Uszkodzenie matrycy lub karty graficznej sprawa że laptop reaguje na włącznik, ale nic nie wyświetla się na ekranie.

Uszkodzenia w laptopach często objawiają się podobnie. Zapraszamy na bezpłatną diagnozę do naszego serwisu.

Blady ledwo widoczny obraz - brak podświetlenia matrycylaptop nie działa

Jeśli Twój laptop ledwo wyświetla obraz przyczyną uszkodzenia może być:

  • Świetlówka matrycy
  • Uszkodzona taśma łącząca płytę główną z matrycą
  • Uszkodzenie invertera w laptopach ze świetlówkową matrycą
  • Uszkodzenie obwodów sterowania na płycie głównej
  • Uszkodzenie przetwornicy -układu zasilania diod w laptopach z matrycami z podświetleniem LED

Problem może dotyczyć kilku elementów laptopa. Zapraszamy więc do nas na bezpłatną diagnozę. Sprawdzimy co jest uszkodzone i pomożemy szybko rozwiązać problem.

Krzaczki, artefakty, linie, pasy na ekranie - blady biały obraz w laptopie

Opisane tu objawy w 99% przypadków za takie zachowanie laptopa odpowiada uszkodzona karta graficzna. W zależności od sekcji i modelu układu w której dojdzie do uszkodzenia obraz wyświetla się jak na zdjęciach poniżej.

Do uszkodzenia układu graficznego najczęściej dochodzi w wyniku przegrzania. Klienci rzadko dbają o sprawność układu chłodzenia co w konsekwencji prowadzi do uszkodzenia.

W przypadku awarii układu graficznego zdecydowanie zalecamy jego wymianę na  nowy. Tzw. reballing jest usługą znacznie tańszą i znacznie mniej trwałą. Niemniej jednak w niektórych przypadkach jest to dobre rozwiązanie.

Wymiana układu graficznego jest związana z odpowiednią  procedur. Układy graficzne są montowane w technologii BGA. W naszej firmie wszystkie wymiany są realizowane na profesjonalnych lutownicach do BGA firmy Weller, co sprawia, że oferujemy usługi na najwyższym poziomie. 

Zapraszamy do nas na bezpłatną wycenę. Możecie Państwo również porównać jak wygląda nasz serwis i inne firmy gdzie punkt przyjęć jest również serwisem. Nie ma tam miejsca na profesjonalne urządzenia do lutowania układów BGA. 

Problem z układami graficznymi występuje u wszystkich producentów. Apple. Asus, Acer, HP, Dell, Lenovo, Toshiba, Samsung, Sony Vaio, Fujitsu Siemens, MSI, Benq, Twinhead, - wszyscy używają tych samych układów graficznych produkowanych przez NVidia i Ati oraz Intela. Różnica jest czasem w lepiej dopracowanym układem chłodzenia lub sztywniejszej obudowie, co wpływa na żywotność całej konstrukcji

Naprawa laptopa i tak jest znacznie tańsza niż wymiana na nowy. Dodatkowo odchodzi nam przenoszenie danych i programów. 

Tags: brak obrazu, laptop nie działa, laptop nie wyświetla obrazu, krzaczki na ekranie, artefakty na ekranie, brak podświetlenia matrycy, blady obraz, czarny obraz w laptopie

Warto przeczytać

Jaki Dysk SSD wybrać do laptopa?

Wybór dysku SSD do laptopa to dobre rozwiązanie. Warto w ten sposób poprawić wydajność naszego komputera. Na rynku pojawiło się wiele nowych modeli dysków i producentów, którzy wcześniej nie zajmowali się produkcją dysków SSD.

Windows 7 - koniec wsparcia - co robić?

Użytkownicy znanego i lubianego windowsa 7 otrzymali w ostatnich dniach komunikat o zakończeniu wsparcia. Od 14 stycznia 2020r.  producent tego systemu zaprzestał wsparcia systemu i uaktualnień tego oprogramowania Windows 7.

Mac OS numer 10.11 o nazwie El Capitan

Od października 2015 dostępny jest już najnowszy system operacyjny Mac OS X. Nowa wersja Mac OS ma numer 10.11 i nazwę El Capitan. System jest oparty na poprzedniej platformie (Yosemite) i ma przynieść poprawę wydajności.
W nowym systemie użytkownicy znajdą kilka zmian w wyglądzie. Apple ulepszyło zarządzanie oknami w swoim interfejsie, usprawnione zostały również wbudowane aplikacje oraz wyszukiwarka Spotlight.

Ładowarki bezprzewodowe Qi


Ładowarki bezprzewodowe do smartfonów na rynku są stosunkowo od niedawna. Ładowanie baterii tą metodą jest bardzo wygodne. Niestety w ten typ ładowanie wyposażona jest zaledwie kilkanaście modeli telefonów. Żeby technologia stała się popularna w dalszy rozwój muszą włączyć się czołowi gracze na rynku telekomunikacyjnym.

Dyski do Backupu Archiwizacji danych

Zauważyłeś pewnie ostatnio, że twoja kopia zapasowa w chmurze zajmuje coraz więcej miejsca. Wszyscy kolekcjonują tam zdjęcia, muzykę, filmy Po prostu potrzebujesz już lokalnego urządzenia na backup swoich danych.

Rewolucja w portach USB

Zapowiada się nowa rewolucja związana z technologią USB. Dotyczyć ma oczywiście zasilania. Dokładna specyfikacja USB Power Delivery, czyli w skrócie PD USB została wydana prawie dwa lata temu. Jednakże urządzenia zaprojektowane mające spełniać podane normy mają się pojawić jeszcze w 2014 roku. Teraz nie będzie to tylko przesyłanie danych, ale również energii. Aktualnie typowy port USB zapewnia nam moc o wartości 10 watów, co jest bardzo małym wynikiem. Nowe urządzenia mają przekazywać ich aż 100!

Kontakt

Centrum Napraw Laptopów, Warszawa ul. Opaczewska 43/8

więcej na stronie kontakt.

Godziny otwarcia

Potrzebujesz pomocy: 22 392 86 72

  • Poniedziałek-Piątek: 9:00 do 18:00
  • Sobota: 10-14 Zapraszamy na Opaczewską 43/8 z uszkodzonym laptopem.

Gościmy

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Koszty napraw

 Cena naprawy laptopa lub tabletu zależy od wielu czynników. Główne to:

  • Koszt zakupu i dostawy części zamiennych
  • Koszt robocizny wynikający z ilości pracy potrzebnej na usunięcie usterki i przetestowanie laptopa po naprawie.