ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ NAPRAWY

Czyszczenie/Konserwacja układu chłodzenia w laptopie

układ chłodzenia laptopa

Coraz częściej nasz serwis laptopów otrzymuje pytania dotyczące czyszczenia i konserwacji układu chłodzenia w komputerach przenośnych (laptopach). Czy jest to wynikiem coraz większej świadomości użytkowników – Pewnie tak. Każdy z nas wymienił już przynajmniej kilka laptopów. Coraz większa wydajność powoduje, że laptopy coraz bardziej się grzeją. Ponieważ stosowane w laptopach układy elektroniczne nie lubią pracy w wysokiej temperaturze, należy utrzymywać układ chłodzenia w nienagannym stanie, aby nadmiar ciepła odprowadzić na zewnątrz urządzenia. 

W samochodach dbamy o to aby temperatura była utrzymywana na poziomie 90 stopni. Nikt nie będzie jechał samochodem gdy ona wzrośnie. Tak samo jest w laptopach. Wzrost temperatury doprowadza stopniowo do degradacji połączeń lutowniczych, a także do uszkodzeń samych układów. Odwiedzając raz na kilka miesięcy serwis laptopów i zlecając usługę konserwacji możemy znacznie przedłużyć żywotność swojego laptopa.
 
Producenci laptopów zwracają uwagę użytkownikom na konieczność dbania o układ chłodzenia. Zdarzają się nawet przypadki że autoryzowany serwis laptopów potrafi odmówić naprawy gwarancyjnej jeśli układ chłodzenia jest zapchany.

Najczęściej w skutek przegrzania dochodzi do uszkodzenia karty graficznej lub procesora, choć zdarzają się również inne awarie.

Układ chłodzenia w laptopie to niedoceniany element. Często, w wyniku zabrudzenia, dochodzi do znacznego spadku wydajności odprowadzania temperatury. Taka sytuacja wymusza w konsekwencji wzrost temperatury pracy procesora, karty graficznej i innych układów scalonych.

W wyniku zabrudzenia układu chłodzenia  laptop zaczyna zwalniać, wentylator jest coraz głośniejszy a z biegiem czasu laptop się zawiesza, wyłącza samoczynnie, restartuje i sprawia wiele innych różnych problemów. Podwyższona temperatura pracy może również źle wpłynąć na trwałość dysku twardego.

W naszym serwisie oferujemy profesjonalną usługę czyszczenia układu chłodzenia  polegającą na rozebraniu całego laptopa, dokładnym wyczyszczeni, wymianie pasty termo przewodzącej i dokładnym przetestowaniu laptopa. Zapraszamy na bezpłatną wycenę

Tags: naprawa laptopów

Kontakt

Centrum Napraw Laptopów, Warszawa ul. Opaczewska 43/8

więcej na stronie kontakt.

Godziny otwarcia

Potrzebujesz pomocy: 22 392 86 72

  • Poniedziałek-Piątek: 9:00 do 18:00
  • Sobota: 10-14 Zapraszamy na Opaczewską 43/8 z uszkodzonym laptopem.

Gościmy

Odwiedza nas 66 gości oraz 0 użytkowników.

Koszty napraw

 Cena naprawy laptopa lub tabletu zależy od wielu czynników. Główne to:

  • Koszt zakupu i dostawy części zamiennych
  • Koszt robocizny wynikający z ilości pracy potrzebnej na usunięcie usterki i przetestowanie laptopa po naprawie.