ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ NAPRAWY

Czyszczenie/Konserwacja układu chłodzenia w laptopie

układ chłodzenia laptopa

Coraz częściej nasz serwis laptopów otrzymuje pytania dotyczące czyszczenia i konserwacji układu chłodzenia w komputerach przenośnych (laptopach). Czy jest to wynikiem coraz większej świadomości użytkowników – Pewnie tak. Każdy z nas wymienił już przynajmniej kilka laptopów. Coraz większa wydajność powoduje, że laptopy coraz bardziej się grzeją. Ponieważ stosowane w laptopach układy elektroniczne nie lubią pracy w wysokiej temperaturze, należy utrzymywać układ chłodzenia w nienagannym stanie, aby nadmiar ciepła odprowadzić na zewnątrz urządzenia. 

W samochodach dbamy o to aby temperatura była utrzymywana na poziomie 90 stopni. Nikt nie będzie jechał samochodem gdy ona wzrośnie. Tak samo jest w laptopach. Wzrost temperatury doprowadza stopniowo do degradacji połączeń lutowniczych, a także do uszkodzeń samych układów. Odwiedzając raz na kilka miesięcy serwis laptopów i zlecając usługę konserwacji możemy znacznie przedłużyć żywotność swojego laptopa.
 
Producenci laptopów zwracają uwagę użytkownikom na konieczność dbania o układ chłodzenia. Zdarzają się nawet przypadki że autoryzowany serwis laptopów potrafi odmówić naprawy gwarancyjnej jeśli układ chłodzenia jest zapchany.

Najczęściej w skutek przegrzania dochodzi do uszkodzenia karty graficznej lub procesora, choć zdarzają się również inne awarie.

Układ chłodzenia w laptopie to niedoceniany element. Często, w wyniku zabrudzenia, dochodzi do znacznego spadku wydajności odprowadzania temperatury. Taka sytuacja wymusza w konsekwencji wzrost temperatury pracy procesora, karty graficznej i innych układów scalonych.

W wyniku zabrudzenia układu chłodzenia  laptop zaczyna zwalniać, wentylator jest coraz głośniejszy a z biegiem czasu laptop się zawiesza, wyłącza samoczynnie, restartuje i sprawia wiele innych różnych problemów. Podwyższona temperatura pracy może również źle wpłynąć na trwałość dysku twardego.

W naszym serwisie oferujemy profesjonalną usługę czyszczenia układu chłodzenia  polegającą na rozebraniu całego laptopa, dokładnym wyczyszczeni, wymianie pasty termo przewodzącej i dokładnym przetestowaniu laptopa. Zapraszamy na bezpłatną wycenę

Tags: naprawa laptopów

Warto przeczytać

Jaki Dysk SSD wybrać do laptopa?

Wybór dysku SSD do laptopa to dobre rozwiązanie. Warto w ten sposób poprawić wydajność naszego komputera. Na rynku pojawiło się wiele nowych modeli dysków i producentów, którzy wcześniej nie zajmowali się produkcją dysków SSD.

Windows 7 - koniec wsparcia - co robić?

Użytkownicy znanego i lubianego windowsa 7 otrzymali w ostatnich dniach komunikat o zakończeniu wsparcia. Od 14 stycznia 2020r.  producent tego systemu zaprzestał wsparcia systemu i uaktualnień tego oprogramowania Windows 7.

Mac OS numer 10.11 o nazwie El Capitan

Od października 2015 dostępny jest już najnowszy system operacyjny Mac OS X. Nowa wersja Mac OS ma numer 10.11 i nazwę El Capitan. System jest oparty na poprzedniej platformie (Yosemite) i ma przynieść poprawę wydajności.
W nowym systemie użytkownicy znajdą kilka zmian w wyglądzie. Apple ulepszyło zarządzanie oknami w swoim interfejsie, usprawnione zostały również wbudowane aplikacje oraz wyszukiwarka Spotlight.

Ładowarki bezprzewodowe Qi


Ładowarki bezprzewodowe do smartfonów na rynku są stosunkowo od niedawna. Ładowanie baterii tą metodą jest bardzo wygodne. Niestety w ten typ ładowanie wyposażona jest zaledwie kilkanaście modeli telefonów. Żeby technologia stała się popularna w dalszy rozwój muszą włączyć się czołowi gracze na rynku telekomunikacyjnym.

Dyski do Backupu Archiwizacji danych

Zauważyłeś pewnie ostatnio, że twoja kopia zapasowa w chmurze zajmuje coraz więcej miejsca. Wszyscy kolekcjonują tam zdjęcia, muzykę, filmy Po prostu potrzebujesz już lokalnego urządzenia na backup swoich danych.

Rewolucja w portach USB

Zapowiada się nowa rewolucja związana z technologią USB. Dotyczyć ma oczywiście zasilania. Dokładna specyfikacja USB Power Delivery, czyli w skrócie PD USB została wydana prawie dwa lata temu. Jednakże urządzenia zaprojektowane mające spełniać podane normy mają się pojawić jeszcze w 2014 roku. Teraz nie będzie to tylko przesyłanie danych, ale również energii. Aktualnie typowy port USB zapewnia nam moc o wartości 10 watów, co jest bardzo małym wynikiem. Nowe urządzenia mają przekazywać ich aż 100!

Kontakt

Centrum Napraw Laptopów, Warszawa ul. Opaczewska 43/8

więcej na stronie kontakt.

Godziny otwarcia

Potrzebujesz pomocy: 22 392 86 72

  • Poniedziałek-Piątek: 9:00 do 18:00
  • Sobota: 10-14 Zapraszamy na Opaczewską 43/8 z uszkodzonym laptopem.

Gościmy

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Koszty napraw

 Cena naprawy laptopa lub tabletu zależy od wielu czynników. Główne to:

  • Koszt zakupu i dostawy części zamiennych
  • Koszt robocizny wynikający z ilości pracy potrzebnej na usunięcie usterki i przetestowanie laptopa po naprawie.