ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ NAPRAWY

Ładowarki bezprzewodowe Qi


Ładowarki bezprzewodowe do smartfonów na rynku są stosunkowo od niedawna. Ładowanie baterii tą metodą jest bardzo wygodne. Niestety w ten typ ładowanie wyposażona jest zaledwie kilkanaście modeli telefonów. Żeby technologia stała się popularna w dalszy rozwój muszą włączyć się czołowi gracze na rynku telekomunikacyjnym.

Do tej pory najczęściej ładowanymi bezprzewodowo telefonami są produkty firmy Nokia. Niektóre z modeli Lumii można ładować bez kabla umieszczając telefon na specjalnej „poduszce” od Nokii. Samsung wprowadził możliwość ładowania bezprzewodowego dopiero w najnowszym telefonie – Galaxy S6, jednak nawet do starszych modeli (Galaxy S3, Galaxy S4, Galaxy S5) istnieje możliwość dokupienia cewki wkładanej pod klapkę baterii. Warto zauważyć, że koszt takiej modyfikacji nie jest powalający. Cewka indukcyjna kosztuje ok 40zł a jej montaż sprowadza się do przyklejenia naklejki pod klapką. Do tego trzeba dokupić bezprzewodową ładowarkę pracującą w standardzie Qi – to z kolei wydatek rzędu 50-150zł. Nie jest to pokaźna suma w porównaniu do ceny nowych telefonów wyposażonych w ten standard.
Czy w ogóle jest standard Qi?
Standard został opracowany już w 2008 roku przez firmę Wireless Power Consortium. Do projektu przyłączyły się takie firmy jak Asus, LG Electronics, Sony, Panasonic czy Samsung. Do konsorcjum dołączyły także firmy spoza branży elektronicznej. W USA w sporej ilości kawiarni sieci Starbucks są stoliki z wbudowanymi ładowarkami bezprzewodowymi. Wystarcz położyć telefon w odpowiednim miejscu na stoliku a ładowanie rozpocznie się automatycznie. Takie samo rozwiązanie można znaleźć na lotniskach w Heathrow w Londynie czy J.F. Kennedy w Nowym Jorku. Ikea również dołączyła do firm implementujących powyższe rozwiązania w swoich produktach. W 2015 roku zostały zaprezentowane stoliki i lampy z wbudowaną możliwością ładowania bezprzewodowego ładowania telefonu. W tym roku również Lexus zaprezentował model samochodu NX, który posiada ładowarkę w standardzie Qi wbudowaną w konsolę środkową.
JAK WYBRAĆ ŁADOWARKĘ BEZPRZEWODOWĄ?
W sklepach znajdziemy szeroki wybór akcesoriów do bezprzewodowego ładowania telefonu. Jeżeli chcemy trochę zaoszczędzić możemy wybrać produkt od jednego z mniej znanych producentów. Niższa jakość nie zawsze idzie w parze z niższą jakością. Wybierając jednak produkt z takiej półki cenowej musimy zwrócić uwagę na to czy produkt został wykonany z należytą starannością. Warto też sprawdzić parametry podawane przez producenta. Im jest wyższy tym bateria w naszym telefonie będzie ładować się szybciej. Ładowarki, które oferują prąd mniejszy niż 1A będą ładować nasz telefon bardzo długo.
Na chwilę obecną ta metoda ładowania telefonów nie jest bardzo popularna, głównie ze względu na małą ilość urządzeń. Jednak ten standard trafia do coraz większej ilości telefonów. Co ciekawe, wprowadzenie takiej metody ładowania do urządzeń wielu producentów, mogłoby być dużym krokiem do wprowadzenia większej standaryzacji ładowarek.

Warto przeczytać

Jaki Dysk SSD wybrać do laptopa?

Wybór dysku SSD do laptopa to dobre rozwiązanie. Warto w ten sposób poprawić wydajność naszego komputera. Na rynku pojawiło się wiele nowych modeli dysków i producentów, którzy wcześniej nie zajmowali się produkcją dysków SSD.

Windows 7 - koniec wsparcia - co robić?

Użytkownicy znanego i lubianego windowsa 7 otrzymali w ostatnich dniach komunikat o zakończeniu wsparcia. Od 14 stycznia 2020r.  producent tego systemu zaprzestał wsparcia systemu i uaktualnień tego oprogramowania Windows 7.

Mac OS numer 10.11 o nazwie El Capitan

Od października 2015 dostępny jest już najnowszy system operacyjny Mac OS X. Nowa wersja Mac OS ma numer 10.11 i nazwę El Capitan. System jest oparty na poprzedniej platformie (Yosemite) i ma przynieść poprawę wydajności.
W nowym systemie użytkownicy znajdą kilka zmian w wyglądzie. Apple ulepszyło zarządzanie oknami w swoim interfejsie, usprawnione zostały również wbudowane aplikacje oraz wyszukiwarka Spotlight.

Ładowarki bezprzewodowe Qi


Ładowarki bezprzewodowe do smartfonów na rynku są stosunkowo od niedawna. Ładowanie baterii tą metodą jest bardzo wygodne. Niestety w ten typ ładowanie wyposażona jest zaledwie kilkanaście modeli telefonów. Żeby technologia stała się popularna w dalszy rozwój muszą włączyć się czołowi gracze na rynku telekomunikacyjnym.

Dyski do Backupu Archiwizacji danych

Zauważyłeś pewnie ostatnio, że twoja kopia zapasowa w chmurze zajmuje coraz więcej miejsca. Wszyscy kolekcjonują tam zdjęcia, muzykę, filmy Po prostu potrzebujesz już lokalnego urządzenia na backup swoich danych.

Rewolucja w portach USB

Zapowiada się nowa rewolucja związana z technologią USB. Dotyczyć ma oczywiście zasilania. Dokładna specyfikacja USB Power Delivery, czyli w skrócie PD USB została wydana prawie dwa lata temu. Jednakże urządzenia zaprojektowane mające spełniać podane normy mają się pojawić jeszcze w 2014 roku. Teraz nie będzie to tylko przesyłanie danych, ale również energii. Aktualnie typowy port USB zapewnia nam moc o wartości 10 watów, co jest bardzo małym wynikiem. Nowe urządzenia mają przekazywać ich aż 100!

Kontakt

Centrum Napraw Laptopów, Warszawa ul. Opaczewska 43/8

więcej na stronie kontakt.

Godziny otwarcia

Potrzebujesz pomocy: 22 392 86 72

  • Poniedziałek-Piątek: 9:00 do 18:00
  • Sobota: 10-14 Zapraszamy na Opaczewską 43/8 z uszkodzonym laptopem.

Gościmy

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Koszty napraw

 Cena naprawy laptopa lub tabletu zależy od wielu czynników. Główne to:

  • Koszt zakupu i dostawy części zamiennych
  • Koszt robocizny wynikający z ilości pracy potrzebnej na usunięcie usterki i przetestowanie laptopa po naprawie.