ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ NAPRAWY

Mac OS numer 10.11 o nazwie El Capitan

Od października 2015 dostępny jest już najnowszy system operacyjny Mac OS X. Nowa wersja Mac OS ma numer 10.11 i nazwę El Capitan. System jest oparty na poprzedniej platformie (Yosemite) i ma przynieść poprawę wydajności.
W nowym systemie użytkownicy znajdą kilka zmian w wyglądzie. Apple ulepszyło zarządzanie oknami w swoim interfejsie, usprawnione zostały również wbudowane aplikacje oraz wyszukiwarka Spotlight.

Wg Apple wzrosła też wydajność, głównie renderowania grafiki 3D. Użytkownicy poczują powiew nowości podczas wykonywania codziennych czynności na swoim komputerze. Zainstalowane aplikacje mają otwierać się szybciej, czas przełączania pomiędzy nimi również ma ulec skróceniu. Szybsze również będzie otwieranie dokumentów oraz korzystanie z najczęściej wybieranych programów takich jak przeglądarka internetowa czy program pocztowy.
Kolejne unowocześnienia w Mac OS X 10.11 El Capitan to nowa wersja Mission Control. W programie będzie zastosowany nowy podzielony ekran, dodane zostaną do niego nowe inteligentne funkcje programu Spotlight.
Do przeglądarki Safari zostanie dodany przycisk „Mute” który pozwoli wyłączyć dźwięk niezależnie z której otwartej karty on dobiega. Dzięki temu, irytujące reklamy lub automatycznie odtwarzające się filmiki nie będą drażnić użytkownika. Użytkownik będzie mógł również przypiąć najczęściej otwierane strony za pomocą funkcji Pinned Sites. Za pomocą funkcji AirPlay będzie możliwość przesłania wideo z przeglądarki www do telewizora.
Kilka nowych funkcji otrzymał również program Mapy. Interfejs programy został uproszczony do granic możliwości, zachowując przy tym jednocześnie swoją maksymalną funkcjonalność. Wybierając dwa punkty na mapie program zaproponuje kilka wersji dotarcia do celu. Może być to samochód, rower, komunikacja miejska lub spacer. Podróż można planować z wyprzedzeniem. Program automatycznie weźmie pod uwagę natężenie ruchu czy częstotliwość jeżdżenia komunikacji i przedstawi odpowiednie wyniki. Ciekawą funkcją jest też możliwość zaplanowania swojej podróży na Macu, a później w łatwy sposób wysłania jej na iPhone żeby móc na bieżąco sprawdzać swoje położenie.
Nowe funkcje otrzymała również aplikacja zdjęcia. Od wersji El Capitan do aplikacji Zdjęcia będzie można dodawać narzędzia z innych programów graficznych. Będzie je można pobrać z App Store. Poprawie uległo też sortowanie zdjęć. Lokalizację będzie można dodać do pojedynczego zdjęcia lub całego zbioru zdjęć.
Kolejną funkcją nowego systemu operacyjnego są zmiany w zabezpieczeniu plików systemowych i procesów. Zabezpieczenie ww. funkcji otrzymało nazwę System Integration Protection (SIP). Zabezpieczenie to chroni zainstalowane na dysku pliki systemowe przez modyfikacją przez nieautoryzowane programy. Zmiana plików systemowych będzie mogła nastąpić tylko i wyłącznie w momencie instalacji autoryzowanych programów i ich aktualizacji.
Nowa aktualizacja do systemu El Capitan jest dostępna w App Store od 30 września 2015 roku. Jest przeznaczona dla wszystkich komputerów Apple wprowadzonych od 2009 roku. Niektóre komputery  z lat 2007 i 2008 również doczekają się nowej wersji systemu.

Warto przeczytać

Jaki Dysk SSD wybrać do laptopa?

Wybór dysku SSD do laptopa to dobre rozwiązanie. Warto w ten sposób poprawić wydajność naszego komputera. Na rynku pojawiło się wiele nowych modeli dysków i producentów, którzy wcześniej nie zajmowali się produkcją dysków SSD.

Windows 7 - koniec wsparcia - co robić?

Użytkownicy znanego i lubianego windowsa 7 otrzymali w ostatnich dniach komunikat o zakończeniu wsparcia. Od 14 stycznia 2020r.  producent tego systemu zaprzestał wsparcia systemu i uaktualnień tego oprogramowania Windows 7.

Mac OS numer 10.11 o nazwie El Capitan

Od października 2015 dostępny jest już najnowszy system operacyjny Mac OS X. Nowa wersja Mac OS ma numer 10.11 i nazwę El Capitan. System jest oparty na poprzedniej platformie (Yosemite) i ma przynieść poprawę wydajności.
W nowym systemie użytkownicy znajdą kilka zmian w wyglądzie. Apple ulepszyło zarządzanie oknami w swoim interfejsie, usprawnione zostały również wbudowane aplikacje oraz wyszukiwarka Spotlight.

Ładowarki bezprzewodowe Qi


Ładowarki bezprzewodowe do smartfonów na rynku są stosunkowo od niedawna. Ładowanie baterii tą metodą jest bardzo wygodne. Niestety w ten typ ładowanie wyposażona jest zaledwie kilkanaście modeli telefonów. Żeby technologia stała się popularna w dalszy rozwój muszą włączyć się czołowi gracze na rynku telekomunikacyjnym.

Dyski do Backupu Archiwizacji danych

Zauważyłeś pewnie ostatnio, że twoja kopia zapasowa w chmurze zajmuje coraz więcej miejsca. Wszyscy kolekcjonują tam zdjęcia, muzykę, filmy Po prostu potrzebujesz już lokalnego urządzenia na backup swoich danych.

Rewolucja w portach USB

Zapowiada się nowa rewolucja związana z technologią USB. Dotyczyć ma oczywiście zasilania. Dokładna specyfikacja USB Power Delivery, czyli w skrócie PD USB została wydana prawie dwa lata temu. Jednakże urządzenia zaprojektowane mające spełniać podane normy mają się pojawić jeszcze w 2014 roku. Teraz nie będzie to tylko przesyłanie danych, ale również energii. Aktualnie typowy port USB zapewnia nam moc o wartości 10 watów, co jest bardzo małym wynikiem. Nowe urządzenia mają przekazywać ich aż 100!

Kontakt

Centrum Napraw Laptopów, Warszawa ul. Opaczewska 43/8

więcej na stronie kontakt.

Godziny otwarcia

Potrzebujesz pomocy: 22 392 86 72

  • Poniedziałek-Piątek: 9:00 do 18:00
  • Sobota: 10-14 Zapraszamy na Opaczewską 43/8 z uszkodzonym laptopem.

Gościmy

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Koszty napraw

 Cena naprawy laptopa lub tabletu zależy od wielu czynników. Główne to:

  • Koszt zakupu i dostawy części zamiennych
  • Koszt robocizny wynikający z ilości pracy potrzebnej na usunięcie usterki i przetestowanie laptopa po naprawie.