ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ NAPRAWY

Naprawa płyt głownych

Płyta główna w laptopie to najdroższy i najważniejszy element. Za jej pośrednictwem wymieniane są sygnały ze wszystkimi elementami laptopa. Sprawne działanie płyty głównej jest najważniejszym aspektem pracy laptopa.

 

Proces naprawy płyty głównej rozpoczyna się od dokładnej analizy. W pierwszej kolejności następuje inspekcja wizualna - sprawdzamy czy nie widać śladów zalania, spalonych układów scalonych, tranzystorów, lub innych elementów. Jeśli nie znajdziemy nic podejrzanego przystępujemy do pomiarów. Wśród najbardziej potrzebnych narzędzi podczas diagnozy trzeba wymienić: multimetr, oscyloskop, karty błędów post-code, testery gniazd procesorów, programator pamięci. Za pomocą tych narzędzi sprawdza się po kolei obwody zasilania, kody błędów, sprawność połączeń między układami oraz kilka innych elementów jak BIOS. Po wykryciu uszkodzonych elementów  następuje ich wymiana oraz testy.

W procesie napraw płyt głównych wykorzystuje się wiele technologi.

Lutownice na gorące powietrze do układów SMD i QHP oraz Stacje do układów BGA. Różnego rodzaju topniki i spoiwa lutownicze. Generalnie zawsze najlepiej używać technologi takiej samej lub zbliżonej jak producenta.

Jeśli potrzebujesz profesjonalnej usługi - zapraszamy na bezpłatną wycenę. Naprawiamy płyty główne do elementu z ponad 95% skutecznością. Zawsze to kilkukrotnie tańsze rozwiązanie niż zakup nowej płyty głównej w autoryzowanym serwisie laptopów. 

naprwawa płyt głownych

Podstawowymi układami na płycie głównej są: bios, KBC, procesor, mostek północny, mostek południowy oraz karta grafiki. Po za tymi układami, na płycie znajduje się wiele ścieżek elektronicznych, przetwornic, tranzystorów itp.

Uszkodzenia jakie powstają na płycie głównej, przeważnie dotyczą któregoś z wyżej wymienionych podzespołów. W związku z czym, w większości przypadków, płyty główne udaje się naprawić, po przez wymianę uszkodzonych układów czy innych drobnych elementów i wymiana płyty nie jest konieczna. Objawy które mogą wskazywać na uszkodzenie płyty głównej to m.in.:

- brak reakcji na włącznik,

- brak obrazu na ekranie,

- krzaki, pasy na ekranie,

- laptop się restartuje,

- brak ładowania baterii,

- laptop się zawiesza,

- laptop wyłącza się w trakcie pracy,

- laptop nie wykrywa dysku,

- nie działają porty USB,

- nie działa port VGA,

- nie działają niektóre klawisze na klawiaturze,

- nie działa port HDMI,

Jeżeli któryś z podanych objawów występuje w laptopie, to na początku trzeba dobrze zdiagnozować usterkę. Niektóre serwisy oferują darmową diagnozę, z której warto skorzystać aby mieć pewność co do rodzaju występującego problemu. Naprawa takich uszkodzeń nie należy do napraw prostych, przeważnie są to bardzo skomplikowane procesy naprawcze, które wymagają specjalistycznych urządzeń (profesjonalnych lutownic). Nie należy takich usterek naprawiać samodzielnie, gdyż można w ten sposób jeszcze bardziej uszkodzić laptopa, a wręcz uniemożliwić naprawę serwisowi. Najlepiej powierzyć naprawę profesjonalnemu serwisowi, który ma wieloletnie doświadczenie w tego typu naprawach.

Naprawiamy płyty główne zarówno w profesjonalnych laptopach: Dell, Asus, Alienware, Sony vaio, Apple jak i w tańszych rozwiązaniach Acer, Asus, HP, Lenovo, Toshiba, Samsung i innych markach.

Tags: naprawa laptopów, naprawa płyt głownych

Warto przeczytać

Jaki Dysk SSD wybrać do laptopa?

Wybór dysku SSD do laptopa to dobre rozwiązanie. Warto w ten sposób poprawić wydajność naszego komputera. Na rynku pojawiło się wiele nowych modeli dysków i producentów, którzy wcześniej nie zajmowali się produkcją dysków SSD.

Windows 7 - koniec wsparcia - co robić?

Użytkownicy znanego i lubianego windowsa 7 otrzymali w ostatnich dniach komunikat o zakończeniu wsparcia. Od 14 stycznia 2020r.  producent tego systemu zaprzestał wsparcia systemu i uaktualnień tego oprogramowania Windows 7.

Mac OS numer 10.11 o nazwie El Capitan

Od października 2015 dostępny jest już najnowszy system operacyjny Mac OS X. Nowa wersja Mac OS ma numer 10.11 i nazwę El Capitan. System jest oparty na poprzedniej platformie (Yosemite) i ma przynieść poprawę wydajności.
W nowym systemie użytkownicy znajdą kilka zmian w wyglądzie. Apple ulepszyło zarządzanie oknami w swoim interfejsie, usprawnione zostały również wbudowane aplikacje oraz wyszukiwarka Spotlight.

Ładowarki bezprzewodowe Qi


Ładowarki bezprzewodowe do smartfonów na rynku są stosunkowo od niedawna. Ładowanie baterii tą metodą jest bardzo wygodne. Niestety w ten typ ładowanie wyposażona jest zaledwie kilkanaście modeli telefonów. Żeby technologia stała się popularna w dalszy rozwój muszą włączyć się czołowi gracze na rynku telekomunikacyjnym.

Dyski do Backupu Archiwizacji danych

Zauważyłeś pewnie ostatnio, że twoja kopia zapasowa w chmurze zajmuje coraz więcej miejsca. Wszyscy kolekcjonują tam zdjęcia, muzykę, filmy Po prostu potrzebujesz już lokalnego urządzenia na backup swoich danych.

Rewolucja w portach USB

Zapowiada się nowa rewolucja związana z technologią USB. Dotyczyć ma oczywiście zasilania. Dokładna specyfikacja USB Power Delivery, czyli w skrócie PD USB została wydana prawie dwa lata temu. Jednakże urządzenia zaprojektowane mające spełniać podane normy mają się pojawić jeszcze w 2014 roku. Teraz nie będzie to tylko przesyłanie danych, ale również energii. Aktualnie typowy port USB zapewnia nam moc o wartości 10 watów, co jest bardzo małym wynikiem. Nowe urządzenia mają przekazywać ich aż 100!

Kontakt

Centrum Napraw Laptopów, Warszawa ul. Opaczewska 43/8

więcej na stronie kontakt.

Godziny otwarcia

Potrzebujesz pomocy: 22 392 86 72

  • Poniedziałek-Piątek: 9:00 do 18:00
  • Sobota: 10-14 Zapraszamy na Opaczewską 43/8 z uszkodzonym laptopem.

Gościmy

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Koszty napraw

 Cena naprawy laptopa lub tabletu zależy od wielu czynników. Główne to:

  • Koszt zakupu i dostawy części zamiennych
  • Koszt robocizny wynikający z ilości pracy potrzebnej na usunięcie usterki i przetestowanie laptopa po naprawie.