ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ NAPRAWY

Dyski do Backupu Archiwizacji danych

Zauważyłeś pewnie ostatnio, że twoja kopia zapasowa w chmurze zajmuje coraz więcej miejsca. Wszyscy kolekcjonują tam zdjęcia, muzykę, filmy Po prostu potrzebujesz już lokalnego urządzenia na backup swoich danych.

 

Seagate wyszedł naprzeciw klientom i stworzył pojemny dysk do archiwizowania danych 8TB.

Powszechnie wiadomo, że rozmiary fizyczne, dysków twardych są niezmienne znormalizowane, klienci natomiast, wymagają coraz większych pojemności. Producenci umieszczali w środku obudowy coraz większą ilość wirujących talerzy i zwiększali gęstość zapisu, by powiększyć do maksimum pojemność i wydajność dysków.

Partę lat temu rewolucyjną zmianę przyniosło zwiększenie gęstości zapisu, poprzez przejście z zapisu poziomego na pionowy na talerzach dysku – zapis poziomy zapewniał gęstość zapisu do ok. 200 Gbit na cal, a pionowy 1000 gbit/cal.

Jak wiadomo mamy w komórkach coraz lepsze aparaty i kamery, a byle film w rozdzielczości 4K , potrafi zająć olbrzymią ilość miejsca na dysku, więc producenci muszą kombinować dalej by zwiększać pojemności swoich dysków.

Hitachi zaczął wypełniać obudowy swoich dysków helem, aby ułatwić wirowanie talerzom. Seagate natomiast wymyśliło nową technologię w celu zwiększenia pojemności swoich dysków - Shingled Magnetic Recording .

W tej technologii ścieżki zachodzą na siebie jak dachówki, od czego zresztą technologia ta wzięła swoją angielską nazwę. Dzięki tej technice zapisu Seagate zwiększyło pojemność swoich dysków nawet o 25%. Niestety coś za coś. Problemem w tego typu dyskach stał się odczyt i zmiana wcześniej zapisanych danych. Technika ta wymaga każdorazowego nadpisywania ścieżek z danymi zapisanymi dalej niż modyfikowana ścieżka. Stąd wzrósł czas dostępu do danych przy zapisie losowym. Jednakże dla rzadko zapisywanych dużych partii danych niekorzystny efekt powinien być niewielki. W tej sytuacji wyjaśnia się dlaczego Seagate nazwało ten dysk Archive HDD i ma on służyć przede wszystkim do archiwizacji i przechowywania danych backupu.

Warto przeczytać

Jaki Dysk SSD wybrać do laptopa?

Wybór dysku SSD do laptopa to dobre rozwiązanie. Warto w ten sposób poprawić wydajność naszego komputera. Na rynku pojawiło się wiele nowych modeli dysków i producentów, którzy wcześniej nie zajmowali się produkcją dysków SSD.

Windows 7 - koniec wsparcia - co robić?

Użytkownicy znanego i lubianego windowsa 7 otrzymali w ostatnich dniach komunikat o zakończeniu wsparcia. Od 14 stycznia 2020r.  producent tego systemu zaprzestał wsparcia systemu i uaktualnień tego oprogramowania Windows 7.

Mac OS numer 10.11 o nazwie El Capitan

Od października 2015 dostępny jest już najnowszy system operacyjny Mac OS X. Nowa wersja Mac OS ma numer 10.11 i nazwę El Capitan. System jest oparty na poprzedniej platformie (Yosemite) i ma przynieść poprawę wydajności.
W nowym systemie użytkownicy znajdą kilka zmian w wyglądzie. Apple ulepszyło zarządzanie oknami w swoim interfejsie, usprawnione zostały również wbudowane aplikacje oraz wyszukiwarka Spotlight.

Ładowarki bezprzewodowe Qi


Ładowarki bezprzewodowe do smartfonów na rynku są stosunkowo od niedawna. Ładowanie baterii tą metodą jest bardzo wygodne. Niestety w ten typ ładowanie wyposażona jest zaledwie kilkanaście modeli telefonów. Żeby technologia stała się popularna w dalszy rozwój muszą włączyć się czołowi gracze na rynku telekomunikacyjnym.

Dyski do Backupu Archiwizacji danych

Zauważyłeś pewnie ostatnio, że twoja kopia zapasowa w chmurze zajmuje coraz więcej miejsca. Wszyscy kolekcjonują tam zdjęcia, muzykę, filmy Po prostu potrzebujesz już lokalnego urządzenia na backup swoich danych.

Rewolucja w portach USB

Zapowiada się nowa rewolucja związana z technologią USB. Dotyczyć ma oczywiście zasilania. Dokładna specyfikacja USB Power Delivery, czyli w skrócie PD USB została wydana prawie dwa lata temu. Jednakże urządzenia zaprojektowane mające spełniać podane normy mają się pojawić jeszcze w 2014 roku. Teraz nie będzie to tylko przesyłanie danych, ale również energii. Aktualnie typowy port USB zapewnia nam moc o wartości 10 watów, co jest bardzo małym wynikiem. Nowe urządzenia mają przekazywać ich aż 100!

Kontakt

Centrum Napraw Laptopów, Warszawa ul. Opaczewska 43/8

więcej na stronie kontakt.

Godziny otwarcia

Potrzebujesz pomocy: 22 392 86 72

  • Poniedziałek-Piątek: 9:00 do 18:00
  • Sobota: 10-14 Zapraszamy na Opaczewską 43/8 z uszkodzonym laptopem.

Gościmy

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Koszty napraw

 Cena naprawy laptopa lub tabletu zależy od wielu czynników. Główne to:

  • Koszt zakupu i dostawy części zamiennych
  • Koszt robocizny wynikający z ilości pracy potrzebnej na usunięcie usterki i przetestowanie laptopa po naprawie.