ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ NAPRAWY

Wymiana gniazd zasilania, usb, hdmi, VGA, słuchawek, kart pamięci, SIM....

Gniazdo zasilania to jeden z najbardziej narażonych na uszkodzenie elementów laptopa.

Pierwsza kategoria uszkodzeń to usterki mechaniczne jak: wyłamane, pęknięte gniazdo, wyrwany bolec, poluzowane wyrwane gniazdo.

Druga kategoria to uszkodzenia powstałe wtórnie przez używanie laptopa z uszkodzonym gniazdem zasilania. Są to przeważnie wypalone od przepływającego prądu płyty główne.

Problem uszkodzonych gniazd zasilania występuje u wszystkich producentów laptopów. Najczęściej w laptopach Asus, Sony Vaio, Acer, Toshiba, Lenovo, Apple, HP, Dell, Fujitsu Siemens, Samsung, MSI, Gericom, Benq.

Objawy uszkodzonego gniazda zasilania

Najbardziej charakterystyczne objawy  uszkodzonego gniazda zasilania to:

  • Wtyczka zasilacza i gniazdo zasilania się grzeje.
  • Przerywa ładownie baterii laptopa
  • Miga dioda sygnalizująca podłączenie zasilacza
  • Gniazdo zasilania nie kontaktuje przy poruszaniu laptopem

Jako rozwiązanie problemu najczęściej stosuje się wymianę gniazda na nowe ponieważ jest to najskuteczniejsze rozwiązanie. 

W laptopach stosowanych jest wiele modeli gniazd zasilania dlatego zapraszamy na bezpłatną wycenę.

Wymiana innych gniazd i portów w laptopie.

Gniazda, do których podłączamy zewnętrzne urządzenia są narażone na różnego rodzaju usterki mechaniczne. Często dochodzi do wyłamania, pęknięcia gniazda co uniemożliwia ich użytek.

Uszkodzone gniazdo słuchawkowe, HDMI, USB czy inne trzeba wymienić na takie samo. 

Aby wymienić uszkodzony element należy rozebrać całego laptopa i wyjąć płytę główną. Większość gniazdek jest montowana bezpośrednio na płycie co zwiększa ilość pracy. Zapraszamy na bezpłatną wycenę do naszego serwisu.

Tags: naprawa laptopów

Warto przeczytać

Jaki Dysk SSD wybrać do laptopa?

Wybór dysku SSD do laptopa to dobre rozwiązanie. Warto w ten sposób poprawić wydajność naszego komputera. Na rynku pojawiło się wiele nowych modeli dysków i producentów, którzy wcześniej nie zajmowali się produkcją dysków SSD.

Windows 7 - koniec wsparcia - co robić?

Użytkownicy znanego i lubianego windowsa 7 otrzymali w ostatnich dniach komunikat o zakończeniu wsparcia. Od 14 stycznia 2020r.  producent tego systemu zaprzestał wsparcia systemu i uaktualnień tego oprogramowania Windows 7.

Mac OS numer 10.11 o nazwie El Capitan

Od października 2015 dostępny jest już najnowszy system operacyjny Mac OS X. Nowa wersja Mac OS ma numer 10.11 i nazwę El Capitan. System jest oparty na poprzedniej platformie (Yosemite) i ma przynieść poprawę wydajności.
W nowym systemie użytkownicy znajdą kilka zmian w wyglądzie. Apple ulepszyło zarządzanie oknami w swoim interfejsie, usprawnione zostały również wbudowane aplikacje oraz wyszukiwarka Spotlight.

Ładowarki bezprzewodowe Qi


Ładowarki bezprzewodowe do smartfonów na rynku są stosunkowo od niedawna. Ładowanie baterii tą metodą jest bardzo wygodne. Niestety w ten typ ładowanie wyposażona jest zaledwie kilkanaście modeli telefonów. Żeby technologia stała się popularna w dalszy rozwój muszą włączyć się czołowi gracze na rynku telekomunikacyjnym.

Dyski do Backupu Archiwizacji danych

Zauważyłeś pewnie ostatnio, że twoja kopia zapasowa w chmurze zajmuje coraz więcej miejsca. Wszyscy kolekcjonują tam zdjęcia, muzykę, filmy Po prostu potrzebujesz już lokalnego urządzenia na backup swoich danych.

Rewolucja w portach USB

Zapowiada się nowa rewolucja związana z technologią USB. Dotyczyć ma oczywiście zasilania. Dokładna specyfikacja USB Power Delivery, czyli w skrócie PD USB została wydana prawie dwa lata temu. Jednakże urządzenia zaprojektowane mające spełniać podane normy mają się pojawić jeszcze w 2014 roku. Teraz nie będzie to tylko przesyłanie danych, ale również energii. Aktualnie typowy port USB zapewnia nam moc o wartości 10 watów, co jest bardzo małym wynikiem. Nowe urządzenia mają przekazywać ich aż 100!

Kontakt

Centrum Napraw Laptopów, Warszawa ul. Opaczewska 43/8

więcej na stronie kontakt.

Godziny otwarcia

Potrzebujesz pomocy: 22 392 86 72

  • Poniedziałek-Piątek: 9:00 do 18:00
  • Sobota: 10-14 Zapraszamy na Opaczewską 43/8 z uszkodzonym laptopem.

Gościmy

Odwiedza nas 149 gości oraz 0 użytkowników.

Koszty napraw

 Cena naprawy laptopa lub tabletu zależy od wielu czynników. Główne to:

  • Koszt zakupu i dostawy części zamiennych
  • Koszt robocizny wynikający z ilości pracy potrzebnej na usunięcie usterki i przetestowanie laptopa po naprawie.