ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ NAPRAWY

Blue Screen - Niebieski ekran i zawieszanie się laptopa

Niebieski Ekran to informacja, że coś złego dzieje się z systemem operacyjnym.

Najczęstszym powodem występowania tego błędu jest brak kompatybilności sterowników z jadrem systemu operacyjnego lub jakieś uszkodzenie sprzętowe.

Najlepszym sposobem sprawdzenia co jest powodem takiego zachowania laptopa jest podmiana poszczególnych elementów jak ram, procesor, dysk twardy, ponowna instalacja systemu na innym dysku. Drogą eliminacji można wykluczyć kolejne elementy. 

W przypadku uszkodzenia płyty głównej Konieczna jest dokładna analiza i wymiana uszkodzonych elementów.

Często za wyświetlanie się niebieskiego ekranu odpowiadają również wirusy komputerowe. Wywołują one procesy systemowe, które destabilizują pracę.

W naszym serwisie znajdą Państwo pomoc w diagnozie i rozwiązaniu problemu. Zapraszamy na bezpłatną wycenę.

 

Ze względu na bardzo dużą ilość oprogramowania i sprzętu komputerowego kompatybilność z systemami Windows jest często największym problemem. Blue Screen (niebieski ekran) jest bardzo powszechną usterką, a producenci laptopów jak Acer, Asus, Apple, Dell, HP, Lenovo, Toshiba, Sony Vaio, Samsung, Fujitsu Siemens, Msi, Benq i inni wypuszczają nowe sterowniki wraz z rozwojem systemów Windows. Warto dbać o aktualność oprogramowania.

Tags: blue screen, niebieski ekran

Warto przeczytać

Jaki Dysk SSD wybrać do laptopa?

Wybór dysku SSD do laptopa to dobre rozwiązanie. Warto w ten sposób poprawić wydajność naszego komputera. Na rynku pojawiło się wiele nowych modeli dysków i producentów, którzy wcześniej nie zajmowali się produkcją dysków SSD.

Windows 7 - koniec wsparcia - co robić?

Użytkownicy znanego i lubianego windowsa 7 otrzymali w ostatnich dniach komunikat o zakończeniu wsparcia. Od 14 stycznia 2020r.  producent tego systemu zaprzestał wsparcia systemu i uaktualnień tego oprogramowania Windows 7.

Mac OS numer 10.11 o nazwie El Capitan

Od października 2015 dostępny jest już najnowszy system operacyjny Mac OS X. Nowa wersja Mac OS ma numer 10.11 i nazwę El Capitan. System jest oparty na poprzedniej platformie (Yosemite) i ma przynieść poprawę wydajności.
W nowym systemie użytkownicy znajdą kilka zmian w wyglądzie. Apple ulepszyło zarządzanie oknami w swoim interfejsie, usprawnione zostały również wbudowane aplikacje oraz wyszukiwarka Spotlight.

Ładowarki bezprzewodowe Qi


Ładowarki bezprzewodowe do smartfonów na rynku są stosunkowo od niedawna. Ładowanie baterii tą metodą jest bardzo wygodne. Niestety w ten typ ładowanie wyposażona jest zaledwie kilkanaście modeli telefonów. Żeby technologia stała się popularna w dalszy rozwój muszą włączyć się czołowi gracze na rynku telekomunikacyjnym.

Dyski do Backupu Archiwizacji danych

Zauważyłeś pewnie ostatnio, że twoja kopia zapasowa w chmurze zajmuje coraz więcej miejsca. Wszyscy kolekcjonują tam zdjęcia, muzykę, filmy Po prostu potrzebujesz już lokalnego urządzenia na backup swoich danych.

Rewolucja w portach USB

Zapowiada się nowa rewolucja związana z technologią USB. Dotyczyć ma oczywiście zasilania. Dokładna specyfikacja USB Power Delivery, czyli w skrócie PD USB została wydana prawie dwa lata temu. Jednakże urządzenia zaprojektowane mające spełniać podane normy mają się pojawić jeszcze w 2014 roku. Teraz nie będzie to tylko przesyłanie danych, ale również energii. Aktualnie typowy port USB zapewnia nam moc o wartości 10 watów, co jest bardzo małym wynikiem. Nowe urządzenia mają przekazywać ich aż 100!

Kontakt

Centrum Napraw Laptopów, Warszawa ul. Opaczewska 43/8

więcej na stronie kontakt.

Godziny otwarcia

Potrzebujesz pomocy: 22 392 86 72

  • Poniedziałek-Piątek: 9:00 do 18:00
  • Sobota: 10-14 Zapraszamy na Opaczewską 43/8 z uszkodzonym laptopem.

Gościmy

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Koszty napraw

 Cena naprawy laptopa lub tabletu zależy od wielu czynników. Główne to:

  • Koszt zakupu i dostawy części zamiennych
  • Koszt robocizny wynikający z ilości pracy potrzebnej na usunięcie usterki i przetestowanie laptopa po naprawie.