ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ NAPRAWY

Windows 7 - koniec wsparcia - co robić?

Użytkownicy znanego i lubianego windowsa 7 otrzymali w ostatnich dniach komunikat o zakończeniu wsparcia. Od 14 stycznia 2020r.  producent tego systemu zaprzestał wsparcia systemu i uaktualnień tego oprogramowania Windows 7.

Dziesięć lat temu, firma Microsoft zobowiązała się do utrzymania aktualizacji i wspierania systemu, który wtedy wchodził na rynek. Obecnie w wyświetlanych komunikatach oraz na stronie internetowej, Producent zaleca wymianę oprogramowania na Windows 10 poprzez zakup dodatkowej licencji, bądź wymianę komputera na nowy.

Jak się okazuje stary Windows 7 nie będzie miał uaktualnień z witryny Windows Update. Generalnie chodzi najbardziej o aktualizacje:

- sterowników

- baz wirusów

- narzędzi do usuwania złośliwego oprogramowania

- najnowszych aplikacji i dodatków zapewniających systemowi poprawne współdziałanie z najnowszymi grami, czy narzędziami internetowymi.

 

Firma Microsoft zaleca wymianę sprzętu komputerowego bądź jego aktualizację. W obu przypadkach jest to zabieg dosyć kosztowny dla użytkownika. Poza tym nieekologiczny. W tym miejscu należy nadmienić, zakup samej nowej licencji na Windows 10, to wydatek około 400 zł, natomiast zakup nowego komputera wiąże się z wydatkami min 2000-4000 zł., a stary komputer wyrzucić. Naszym zdaniem ani zakup nowej licencji na oprogramowanie , ani tym bardziej zakup nowego komputera, nie jest konieczny, żeby używać Windows 10.

W naszej firmie możemy w pełni legalnie i profesjonalnie zainstalować nowe oprogramowanie wykorzystując poprzednia licencję na oprogramowanie windows7 . Możliwe jest też skopiowanie danych ze starego systemu do nowego windowsa 10. Bardzo często komputery, na których jest zainstalowane oprogramowanie Windows 7 są w świetnym stanie technicznym, a ich wyposażenie niewiele odbiega od nowych komputerów (nierzadko mają procesory serii i3 i5 i7 oraz zewnętrzne karty graficzne. Czasem wystarcza więc, niewielka modernizacja o potrafi działać naprawdę szybko. Najczęstszym zabiegiem na jakie decydują się nasi klienci, to wymiana tradycyjnego dysku na dysk SSD. Nierzadko taki zabieg wystarcza by znacząco poprawić działanie komputera. Na dysku nowej generacji Windows 10 działa stabilnie i szybko. Komputer po takim zabiegu działa szybko i sprawnie bez problemu radząc sobie z obecnymi aplikacjami. Zniechęcamy więc klientów od zakupu nowego komputera, gdyż stary trafia najczęściej na składowisko elektroodpadów, które zanieczyszczają naszą planetę. Nauczmy się korzystać z tego co mamy. Ponad to na komputerze, który dotychczas wykorzystujemy są różnego rodzaju dane. Nie jest tak łatwo się ich pozbyć, by nie stały się użyteczne dla kogoś innego. Dane powinny zostać za każdym razem skutecznie wykasowane. Klienci o tym nie myślą, a potem okazuje się, że dane wyciekają.

W naszej firmie można otrzymać bezpłatną konsultację co do możliwości upgrade komputera oraz instalacji na nim Windows’a 10. Mamy też usługi skutecznego kopiowania bądź kasowania danych użytkownika. Wystarczy przyjść do Megaserwis na ulicę Opaczewska 43 lok u8 na bezpłatną,  piętnastominutową konsultację. O ręki poinformujemy o stanie komputera i możliwość zgrania danych, zamontowania dysku SSD, pamięci RAM oraz instalacji najnowszej wersji Windows.

Warto przeczytać

Jaki Dysk SSD wybrać do laptopa?

Wybór dysku SSD do laptopa to dobre rozwiązanie. Warto w ten sposób poprawić wydajność naszego komputera. Na rynku pojawiło się wiele nowych modeli dysków i producentów, którzy wcześniej nie zajmowali się produkcją dysków SSD.

Windows 7 - koniec wsparcia - co robić?

Użytkownicy znanego i lubianego windowsa 7 otrzymali w ostatnich dniach komunikat o zakończeniu wsparcia. Od 14 stycznia 2020r.  producent tego systemu zaprzestał wsparcia systemu i uaktualnień tego oprogramowania Windows 7.

Mac OS numer 10.11 o nazwie El Capitan

Od października 2015 dostępny jest już najnowszy system operacyjny Mac OS X. Nowa wersja Mac OS ma numer 10.11 i nazwę El Capitan. System jest oparty na poprzedniej platformie (Yosemite) i ma przynieść poprawę wydajności.
W nowym systemie użytkownicy znajdą kilka zmian w wyglądzie. Apple ulepszyło zarządzanie oknami w swoim interfejsie, usprawnione zostały również wbudowane aplikacje oraz wyszukiwarka Spotlight.

Ładowarki bezprzewodowe Qi


Ładowarki bezprzewodowe do smartfonów na rynku są stosunkowo od niedawna. Ładowanie baterii tą metodą jest bardzo wygodne. Niestety w ten typ ładowanie wyposażona jest zaledwie kilkanaście modeli telefonów. Żeby technologia stała się popularna w dalszy rozwój muszą włączyć się czołowi gracze na rynku telekomunikacyjnym.

Dyski do Backupu Archiwizacji danych

Zauważyłeś pewnie ostatnio, że twoja kopia zapasowa w chmurze zajmuje coraz więcej miejsca. Wszyscy kolekcjonują tam zdjęcia, muzykę, filmy Po prostu potrzebujesz już lokalnego urządzenia na backup swoich danych.

Rewolucja w portach USB

Zapowiada się nowa rewolucja związana z technologią USB. Dotyczyć ma oczywiście zasilania. Dokładna specyfikacja USB Power Delivery, czyli w skrócie PD USB została wydana prawie dwa lata temu. Jednakże urządzenia zaprojektowane mające spełniać podane normy mają się pojawić jeszcze w 2014 roku. Teraz nie będzie to tylko przesyłanie danych, ale również energii. Aktualnie typowy port USB zapewnia nam moc o wartości 10 watów, co jest bardzo małym wynikiem. Nowe urządzenia mają przekazywać ich aż 100!

Kontakt

Centrum Napraw Laptopów, Warszawa ul. Opaczewska 43/8

więcej na stronie kontakt.

Godziny otwarcia

Potrzebujesz pomocy: 22 392 86 72

  • Poniedziałek-Piątek: 9:00 do 18:00
  • Sobota: 10-14 Zapraszamy na Opaczewską 43/8 z uszkodzonym laptopem.

Gościmy

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Koszty napraw

 Cena naprawy laptopa lub tabletu zależy od wielu czynników. Główne to:

  • Koszt zakupu i dostawy części zamiennych
  • Koszt robocizny wynikający z ilości pracy potrzebnej na usunięcie usterki i przetestowanie laptopa po naprawie.