ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ NAPRAWY

Zabezpiecz się przed internetem

Internet jest nieocenionym źródłem wiedzy, kopalnią informacji, jednak stanowi dla nas także ogromne zagrożenie. Surfując beztrosko w wirtualnym świecie, nie zdajemy sobie sprawy , że w każdym momencie możemy paść ofiarą internetowego przestępstwa. Zagrożone są nasze dane osobowe, nasze konta i finanse, miejsca, w których pracujemy  i my sami.


    Od czasu do czasu media informują, że ktoś padł ofiarą internetowego przestępstwa, stracił swoje oszczędności bądź też zawarł tragiczną znajomość. Starajmy się nie dopuszczać do takiej sytuacji, chrońmy siebie, nasz dobytek i naszych bliskich, zabezpieczmy się przed zgubnymi skutkami internetowych pokus i nie bądźmy łatwym celem dla hakerów.
    Dużo nie brakuje , aby paść ofiarą przestępstwa w sieci czy też odczuć negatywne skutki internetu. Nie trzeba surfować w wirtualnym świecie, wystarczy korzystać z poczty elektronicznej i ściągnąć nieświadomie zawirusowaną wiadomość. Wówczas wirus, jeśli nie mamy odpowiedniego oprogramowania zabezpieczającego nasz komputer, może rozprzestrzenić się i zainfekować nasze pliki.
    Jak zabezpieczyć się przed przykrymi skutkami korzystania z dobrodziejstw internetu? Jak nie dać się oszukać anonimowym, internetowym przestępcom? Jak nie stracić oszczędności czy uchronić swoich bliskich przed zagrożeniami? Wystarczy trzymać się kilku prostych zasad:

1.Pamiętaj,aby mieć uruchomionego Firewalla – zaporę, która kontroluje przychodzący i wychodzący ruch sieciowy w oparciu o reguły.

2.Korzystaj z oprogramowania antywirusowego oraz spyware.

3. Aktualizuj oprogramowanie oraz bazy danych wirusów – sprawdź, czy Twój program robi to automatycznie.

4.Nie otwieraj plików niewiadomego pochodzenia.

5.Nie korzystaj ze stron banków internetowych, sklepów czy portali społecznościowych  jeżeli  nie masz pewności, że strona jest bezpieczna.

6.Nie używaj niesprawdzonych programów zabezpieczających.

7.Często skanuj komputer i sprawdzaj, czy nie masz zainstalowanego złośliwego oprogramowania, które samo potrafi nawiązać połączenie z Internetem i wysyłać  Twoje dane i hasła do sieci.

8.Sprawdzaj pobrane pliki z internetu za pomocą skanera.

9.W miarę możliwości nie odwiedzaj często stron oferujących darmową rozrywkę – oglądanie filmów, seriali, gry po sieci – często takie strony posiadają dużo wirusów, które są trudne do wykrycia.

10.Jeśli musisz wejść na niepewną stronę z punktu widzenia bezpieczeństwa korzystaj z bramek PROXY – bramka taka pozwala na ukrycie adresu IP.

11.Bardzo ważna zasada – pamiętaj , aby nie zostawiać swoich danych osobowych na niepewnych stronach oraz jeśli nie masz pewności, ze nie są niewidoczne dla osób trzecich.

12.Nie wysyłaj w emailach poufnych danych.

13.Pamiętaj, że żaden bank nie wysyła do swoich klientów email z prośbą o podanie hasła bądź loginu – jeśli natrafisz na taką prośbę zgłoś to bankowi oraz odpowiednim służbom.

14.Twórz tak zwane silne hasła – długie i złożone z wielu znaków, chroń je i nie udostępniaj osobom trzecim oraz często je zmieniaj.

15.Nie podłączaj do swojego komputera dysków i kart pamięci nieznanego pochodzenia, oraz nie podłączaj swojego dysku do innych komputerów.

16.Jeśli nawiążesz wirtualną znajomość pamiętaj, że nie wiesz z kim masz do czynienia, nie znasz drugiej osoby i nie masz stuprocentowej pewności, że jest tym, za kogo się podaje. Bądź ostrożny w kontakcie z tą osobą i nie podawaj informacji o sobie ani swoich danych osobowych.

Warto jeszcze zadbać o bezpieczeństwo swoich bliskich w sieci, zwłaszcza o dzieci, które są narażone na wiele niebezpieczeństw. Oto kilka zasad dla rodziców zarówno kilkulatków jak i nastolatków, które pomogą dziecku w bezpieczny sposób korzystać z Internetu:

1.Bądź osobą, która pomoże dziecku odkrywać zasoby internetu. Stwórz listę przyjaznych stron dla Twojego malucha.

2.Porozmawiaj z dzieckiem o zagrożeniach, jakie niesie za sobą Internet, uczul na znajomości nawiązywane w sieci i poproś dziecko o ostrożność i ograniczone zaufanie. Nakreśl realne niebezpieczeństwa jakie mogą wyniknąć ze spotkania z nowopoznaną osobą.

3.Przestrzeż swoje dziecko przed podawaniem swoich danych prywatnych- jeśli zajdzie taka potrzeba poproś dziecko aby zapytało Ciebie o zgodę.

4.Naucz dziecko weryfikacji informacji znalezionych w internecie. Uświadom mu, że nie wszystkie znalezione treści są wiarygodne i warto sprawdzić je w encyklopedii czy też słowniku.

5.Zgłaszaj nielegalne tresci w Internecie odpowiednim służbom, a zwłaszcza pornografię dziecięcą bądź podejrzenie zjawiska pedofilii.

6.Przyjrzyj się jak Twoje dziecko korzysta z internetu, jakich ma znajomych, jakie strony lubi odwiedzać. Ucz dziecko kultury w sieci i używania odpowiedniego słownictwa.

7.Jeśli obserwujesz niepokojące zachowanie u Twojego dziecka porozmawiaj z nim. Jeśli dziecko wchodzi na strony o zakazanej tematyce dla osoby niepełnoletniej możesz zainstalować odpowiedni program, który uniemożliwi dostęp do niechcianych treści.

8.Dbaj o to, aby dla Twojego dziecka Internet nie był całym światem, staraj się rozwijać jego zainteresowania także w inny sposób, a na czas spędzony przed komputerem ustal konkretny limit.
    Jeśli będziemy się stosować do w/w zasad z całą pewnością w mniejszym stopniu będziemy narażeni na niebezpieczeństwa , jakie niesie za sobą Internet. Bardzo ważne jest, aby umieć z umiarem i w sposób całkowicie bezpieczny korzystać z jego dobrodziejstw.

Warto przeczytać

Jaki Dysk SSD wybrać do laptopa?

Wybór dysku SSD do laptopa to dobre rozwiązanie. Warto w ten sposób poprawić wydajność naszego komputera. Na rynku pojawiło się wiele nowych modeli dysków i producentów, którzy wcześniej nie zajmowali się produkcją dysków SSD.

Windows 7 - koniec wsparcia - co robić?

Użytkownicy znanego i lubianego windowsa 7 otrzymali w ostatnich dniach komunikat o zakończeniu wsparcia. Od 14 stycznia 2020r.  producent tego systemu zaprzestał wsparcia systemu i uaktualnień tego oprogramowania Windows 7.

Mac OS numer 10.11 o nazwie El Capitan

Od października 2015 dostępny jest już najnowszy system operacyjny Mac OS X. Nowa wersja Mac OS ma numer 10.11 i nazwę El Capitan. System jest oparty na poprzedniej platformie (Yosemite) i ma przynieść poprawę wydajności.
W nowym systemie użytkownicy znajdą kilka zmian w wyglądzie. Apple ulepszyło zarządzanie oknami w swoim interfejsie, usprawnione zostały również wbudowane aplikacje oraz wyszukiwarka Spotlight.

Ładowarki bezprzewodowe Qi


Ładowarki bezprzewodowe do smartfonów na rynku są stosunkowo od niedawna. Ładowanie baterii tą metodą jest bardzo wygodne. Niestety w ten typ ładowanie wyposażona jest zaledwie kilkanaście modeli telefonów. Żeby technologia stała się popularna w dalszy rozwój muszą włączyć się czołowi gracze na rynku telekomunikacyjnym.

Dyski do Backupu Archiwizacji danych

Zauważyłeś pewnie ostatnio, że twoja kopia zapasowa w chmurze zajmuje coraz więcej miejsca. Wszyscy kolekcjonują tam zdjęcia, muzykę, filmy Po prostu potrzebujesz już lokalnego urządzenia na backup swoich danych.

Rewolucja w portach USB

Zapowiada się nowa rewolucja związana z technologią USB. Dotyczyć ma oczywiście zasilania. Dokładna specyfikacja USB Power Delivery, czyli w skrócie PD USB została wydana prawie dwa lata temu. Jednakże urządzenia zaprojektowane mające spełniać podane normy mają się pojawić jeszcze w 2014 roku. Teraz nie będzie to tylko przesyłanie danych, ale również energii. Aktualnie typowy port USB zapewnia nam moc o wartości 10 watów, co jest bardzo małym wynikiem. Nowe urządzenia mają przekazywać ich aż 100!

Kontakt

Centrum Napraw Laptopów, Warszawa ul. Opaczewska 43/8

więcej na stronie kontakt.

Godziny otwarcia

Potrzebujesz pomocy: 22 392 86 72

  • Poniedziałek-Piątek: 9:00 do 18:00
  • Sobota: 10-14 Zapraszamy na Opaczewską 43/8 z uszkodzonym laptopem.

Gościmy

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Koszty napraw

 Cena naprawy laptopa lub tabletu zależy od wielu czynników. Główne to:

  • Koszt zakupu i dostawy części zamiennych
  • Koszt robocizny wynikający z ilości pracy potrzebnej na usunięcie usterki i przetestowanie laptopa po naprawie.