ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ NAPRAWY

Android w samochodzie? To możliwe

Niektórzy do dziś niedowierzają, że w ich aucie mógłby pojawić się system googla. A jednak.
Podczas konferencji Google w 2014 r. Zaprezentowano nowy system samochodowy Android Auto. (Nie jest to jeszcze prawdopodobnie nazwa ostateczna).
Co to będzie?


Działanie Androida na samochodowym ekranie na razie będzie koncentrowała się na nawigowaniu -  wyznaczaniu drogi z punktu A do punktu B, sterowania muzyką w samochodzie i przede wszystkim  komunikacją z naszym urządzeniem osobistym – smartfonem, phabletem. System odczyta nasze wiadomości i powiadomienia z portali jak również odebrać, czy wykonać połączenie. Wszystko po to, by nie odrywać kierowcy od jazdy. Wbudowanym w auto urządzeniem będzie można sterować nie tylko za pomocą tradycyjnego dotyku, ale również mowy przekazywanej przez zestaw głośnomówiący i Google Now. Android Auto będzie również współpracował z oprogramowaniem innych firm , a wszystko to dzięki narzędziom programistycznym, które mają zostać rozprowadzone do innych dostawców już niebawem.
Istotą techniczną działania Android Auto jest projekcja wersji kompatybilnej z systemem Android smartphone na wyświetlaczu samochodowym. Tak jak by telefon został podłączony do samochodu za pomocą kabla USB tak jak do peceta. Rozmowy telefoniczne są obsługiwane przez Bluetooth. Otwiera to możliwość korzystania z aplikacji mobilnych za kierownicą takich jak Google Maps, Google Play Music, Google Now i aplikacji innych firm (ze zmodyfikowanymi interfejsami samochodu), takich jak MLB bat, Spotify i Pandory. Interfejs jest bardzo prosty i dostosowany do współpracy z paroma gestami  - lub nawet całkowicie sterowania głosem -podczas jazdy. Android Auto skupia się głównie na mediach i nawigacji, i jak na razie nie jest przystosowany do kontroli klimatyzacji i innych funkcji auta.
Cały Interfejs Android Auto opiera się na systemie Android 5.0 Lollipop, a tym samym nowy język projektowania aplikacji. Niektórzy producenci samochodów potwierdzili już swoje plany w celu wspierania Android Auto. Między innymi Seat, którego testy z nowym systemem są już zaawansowane.
Producenci aut i interfejsów samochodowych, chyba najbardziej obawiają się podatnością systemu na zawirusowanie i możliwość uszkodzenia systemów auta, co może się wiązać ze sprowadzeniem niebezpieczeństwa.

Warto przeczytać

Jaki Dysk SSD wybrać do laptopa?

Wybór dysku SSD do laptopa to dobre rozwiązanie. Warto w ten sposób poprawić wydajność naszego komputera. Na rynku pojawiło się wiele nowych modeli dysków i producentów, którzy wcześniej nie zajmowali się produkcją dysków SSD.

Windows 7 - koniec wsparcia - co robić?

Użytkownicy znanego i lubianego windowsa 7 otrzymali w ostatnich dniach komunikat o zakończeniu wsparcia. Od 14 stycznia 2020r.  producent tego systemu zaprzestał wsparcia systemu i uaktualnień tego oprogramowania Windows 7.

Mac OS numer 10.11 o nazwie El Capitan

Od października 2015 dostępny jest już najnowszy system operacyjny Mac OS X. Nowa wersja Mac OS ma numer 10.11 i nazwę El Capitan. System jest oparty na poprzedniej platformie (Yosemite) i ma przynieść poprawę wydajności.
W nowym systemie użytkownicy znajdą kilka zmian w wyglądzie. Apple ulepszyło zarządzanie oknami w swoim interfejsie, usprawnione zostały również wbudowane aplikacje oraz wyszukiwarka Spotlight.

Ładowarki bezprzewodowe Qi


Ładowarki bezprzewodowe do smartfonów na rynku są stosunkowo od niedawna. Ładowanie baterii tą metodą jest bardzo wygodne. Niestety w ten typ ładowanie wyposażona jest zaledwie kilkanaście modeli telefonów. Żeby technologia stała się popularna w dalszy rozwój muszą włączyć się czołowi gracze na rynku telekomunikacyjnym.

Dyski do Backupu Archiwizacji danych

Zauważyłeś pewnie ostatnio, że twoja kopia zapasowa w chmurze zajmuje coraz więcej miejsca. Wszyscy kolekcjonują tam zdjęcia, muzykę, filmy Po prostu potrzebujesz już lokalnego urządzenia na backup swoich danych.

Rewolucja w portach USB

Zapowiada się nowa rewolucja związana z technologią USB. Dotyczyć ma oczywiście zasilania. Dokładna specyfikacja USB Power Delivery, czyli w skrócie PD USB została wydana prawie dwa lata temu. Jednakże urządzenia zaprojektowane mające spełniać podane normy mają się pojawić jeszcze w 2014 roku. Teraz nie będzie to tylko przesyłanie danych, ale również energii. Aktualnie typowy port USB zapewnia nam moc o wartości 10 watów, co jest bardzo małym wynikiem. Nowe urządzenia mają przekazywać ich aż 100!

Kontakt

Centrum Napraw Laptopów, Warszawa ul. Opaczewska 43/8

więcej na stronie kontakt.

Godziny otwarcia

Potrzebujesz pomocy: 22 392 86 72

  • Poniedziałek-Piątek: 9:00 do 18:00
  • Sobota: 10-14 Zapraszamy na Opaczewską 43/8 z uszkodzonym laptopem.

Gościmy

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Koszty napraw

 Cena naprawy laptopa lub tabletu zależy od wielu czynników. Główne to:

  • Koszt zakupu i dostawy części zamiennych
  • Koszt robocizny wynikający z ilości pracy potrzebnej na usunięcie usterki i przetestowanie laptopa po naprawie.