ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ NAPRAWY

Lenovo Yoga 2 LTE czy Samsung Galaxy Tab S 8.4 LTE

Tablet Lenovo Yoga 2 wyposażony w klawiaturę bluetooth to urządzenie bardzo uniwersalne. Nietuzinkowa obudowa z wysuwaną podpórką przypadnie do gustu użytkownikom, którzy nie tylko korzystają z tabletu w podróży , ale też stacjonarnie. Na pochwałę na pewno zasługuje jakość dźwięku oraz materiałów, z których został wykonany. Nie wszyscy są przekonani do wypukłości w dolnej części, ale może to być również atut.

 

Dzięki temu, że udało się w nią schować większe akumulatory, czas pracy na baterii jest bardzo zadowalający i pozwala znacznie rozszerzyć funkcjonalność urządzenia –przez kilka godzin. Ekran Full HD sprawdzi się zarówno do obejrzenia filmów, jak przeglądania zasobów Sieci społecznościowych.

Możnaby się przyczepić do interfejsu Metro, który nie działa zbyt stabilnie, ale poza tym wszystko jest w porządku. Windows pracuje stabilnie i płynnie

Mimo sceptycyzmu do miniklawiatury, jest ona zaskakująco wygodna. Ponadstandardowo duży  wyświetlacz jest wystarczająco wrażliwy na dotyk i zapewnia więcej niż dobrą jasność.

Obecna cena zestawu Tablet Lenovo Yoga 2 z Windows 8.1, office 365 oraz klawiatury bluetooth wynosi 1650 złotych. Naszym zdaniem, jest to kwota, którą warto wydać na ten produkt. Zastosowanie ciekawej konstrukcji, dobra wydajność, świetne głośniki i wysokiej jakości materiały i dołączone oprogramowanie z pewnością czynią z Lenovo Yoga 2 interesującą pozycją do tworzenia dokumentów i aktywnej pracy na rynku rozwiązań mobilnych.

Samsung Galaxy Tab S 8.4 w wersji z LTE kosztuje 1680 złotych, czy to dużo czy mało jak za przenośny tablet ciężko powiedzieć. Jednak za taką kwotę otrzymujemy jedno z najlepszych urządzeń przenośnych na rynku. Tablet Samsunga jest wykonany z naprawdę dobrych materiałów do tego idealnie dopasowanych. Użyte do wykonania tylnej obudowy tworzywo może się wydawać odporne na zarysowania, a oprócz tego jest przyjemne w dotyku. Największą zaletą, albo i przekleństwem Galaxy Tab S 8.4 jest 8,4-calowy wyświetlacz Super - AMOLED – Active Matrix Organic Light Emitting Diode. Ogromna gęstość rozmieszczenia pojedynczych pikseli sprawia, że obraz jest bardzo ostry i jaskrawy. Nie wszystkim to odpowiada. Sceptycy narzekają na nienaturalnie przejaskrawione kolory. Na uwagę zasługuje świetna czerń , duże kąty widzenia oraz niesamowita rozdzielczość 2560 x 1600 pikseli (359 ppi). Nakładka TouchWiz działa w końcu płynnie, choć nie ma wśród wielu osób z  dobrej opinii, choć na takim ekranie i rozdzielczości, może się sprawdzać. Według nas rewelacyjna jest funkcja pozwalająca podzielić ekran na części i w każdej z nich niezależnie wyświetlać dwie aplikacje. Jest intuicyjna, działa i wygląda bardzo ładnie. Wyposażenie i parametry powinny w zupełności wystarczyć, by bez problemów uruchomiać aplikacje z Google Play. W porównaniu do Yoga 2 bateria nie robi dużego wrażenia, ale zapewnia zadowalający czas pracy. W dobrych warunkach oświetleniowych, zdjęcia wykonywane przez aparat są niezłej dobrej jakości

Czy kupiłbym Samsunga Galaxy Tab S 8.4 czy może Lenovo Yoga 2? Jak wiadomo już od dawna na Androidzie się odbiera treści, a na windowsie się tworzy. Ze względu na swoją pracę i Windowsa wybrałbym Yogę, ale każdy ma przecież swoje preferencje oraz zasoby finansowe. Oba urządzenia zdecydowanie polecam. W tym przedziale cenowym ciężko znaleźć coś lepszego

 

Warto przeczytać

Jaki Dysk SSD wybrać do laptopa?

Wybór dysku SSD do laptopa to dobre rozwiązanie. Warto w ten sposób poprawić wydajność naszego komputera. Na rynku pojawiło się wiele nowych modeli dysków i producentów, którzy wcześniej nie zajmowali się produkcją dysków SSD.

Windows 7 - koniec wsparcia - co robić?

Użytkownicy znanego i lubianego windowsa 7 otrzymali w ostatnich dniach komunikat o zakończeniu wsparcia. Od 14 stycznia 2020r.  producent tego systemu zaprzestał wsparcia systemu i uaktualnień tego oprogramowania Windows 7.

Mac OS numer 10.11 o nazwie El Capitan

Od października 2015 dostępny jest już najnowszy system operacyjny Mac OS X. Nowa wersja Mac OS ma numer 10.11 i nazwę El Capitan. System jest oparty na poprzedniej platformie (Yosemite) i ma przynieść poprawę wydajności.
W nowym systemie użytkownicy znajdą kilka zmian w wyglądzie. Apple ulepszyło zarządzanie oknami w swoim interfejsie, usprawnione zostały również wbudowane aplikacje oraz wyszukiwarka Spotlight.

Ładowarki bezprzewodowe Qi


Ładowarki bezprzewodowe do smartfonów na rynku są stosunkowo od niedawna. Ładowanie baterii tą metodą jest bardzo wygodne. Niestety w ten typ ładowanie wyposażona jest zaledwie kilkanaście modeli telefonów. Żeby technologia stała się popularna w dalszy rozwój muszą włączyć się czołowi gracze na rynku telekomunikacyjnym.

Dyski do Backupu Archiwizacji danych

Zauważyłeś pewnie ostatnio, że twoja kopia zapasowa w chmurze zajmuje coraz więcej miejsca. Wszyscy kolekcjonują tam zdjęcia, muzykę, filmy Po prostu potrzebujesz już lokalnego urządzenia na backup swoich danych.

Rewolucja w portach USB

Zapowiada się nowa rewolucja związana z technologią USB. Dotyczyć ma oczywiście zasilania. Dokładna specyfikacja USB Power Delivery, czyli w skrócie PD USB została wydana prawie dwa lata temu. Jednakże urządzenia zaprojektowane mające spełniać podane normy mają się pojawić jeszcze w 2014 roku. Teraz nie będzie to tylko przesyłanie danych, ale również energii. Aktualnie typowy port USB zapewnia nam moc o wartości 10 watów, co jest bardzo małym wynikiem. Nowe urządzenia mają przekazywać ich aż 100!

Kontakt

Centrum Napraw Laptopów, Warszawa ul. Opaczewska 43/8

więcej na stronie kontakt.

Godziny otwarcia

Potrzebujesz pomocy: 22 392 86 72

  • Poniedziałek-Piątek: 9:00 do 18:00
  • Sobota: 10-14 Zapraszamy na Opaczewską 43/8 z uszkodzonym laptopem.

Gościmy

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Koszty napraw

 Cena naprawy laptopa lub tabletu zależy od wielu czynników. Główne to:

  • Koszt zakupu i dostawy części zamiennych
  • Koszt robocizny wynikający z ilości pracy potrzebnej na usunięcie usterki i przetestowanie laptopa po naprawie.