ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ NAPRAWY

Przed czym chronić nasze urządzenia elektroniczne podczas wakacji

Słońce – Należy pamiętać, że elektronika nie lubi skrajnych temperatur. Urządzenia elektroniczne takie jak tablety, smartfony, aparaty fotograficzne czy komputery pozostawione na słońcu szybko nagrzeją się do bardzo wysokiej temperatury. Takie ponadnormatywne nagrzanie może spowodować usterki zwłaszcza ekranu, elektroniki ale również baterii. Baterie nie lubią nagrzewania. Słońce niekorzystnie wpływa na poziom naładowania baterii, a nawet w skrajnych przypadkach może prowadzić do jej spuchnięcia i wybuchu.

 

Woda – O szkodliwym działaniu wody na urządzenia elektroniczne nikogo nie trzeba przekonywać. Szczególnie zgubny wpływ na elektronikę ma woda morska ze względu na swoje działanie korozyjne. Już niewielka ilość słonej wody może doprowadzić do utlenianiu połączeń między elementami. Nawet z pozoru błahe kilka kropel może skutecznie uszkodzić nasz sprzęt.

Piach i brud – Ziarenka drobnego piasku, a także kurz i osady mogą w skuteczny sposób zablokować działanie przycisków, albo dostać się między części ekranu. Drobne i twarde pyłki bardzo szybko prowadzą do zatarcia ruchomych części każdego urządzenia.

 

Kilka rad:

- Najprościej – nie zabieraj sprzętu elektronicznego na plażę ani na wodę. Jeżeli już musisz, zadbaj o szczelne etui, które ochroni sprzęt przed słońcem, brudem i wilgocią.

.- Zostaw urządzenie w zamkniętej torbie i staraj się aby była w cieniu.

- Nie zostawiaj żadnych urządzeń w nagrzanym samochodzie

- Jeżeli wiesz, że długo nie będziesz używać danego urządzenia, bo np. wyjeżdżasz na wakacje. Naładuj baterię do ok 40 % i wyłącz je.

- Jeżeli urządzenie wpadło Ci do wody, należy je jak najszybciej wyłowić i od razu wyjąć baterię. Jak najszybciej opłukać słodką wodą i pozostawić do wyschnięcia - absolutnie nie należy przyśpieszać procesu suszenia np. na słońcu, czy suszarką. Pod żadnym pozorem nie próbujmy włączać urządzenia. Jak najszybciej udać się do dobrego serwisu.

- Nie lekceważ nawet drobnych zalań. Mimo, że urządzenie początkowo wydaje się działać normalnie, korozja na pewno zrobi swoje i po paru dniach straty mogą być nieodwracalne.

Kontakt

Centrum Napraw Laptopów, Warszawa ul. Opaczewska 43/8

więcej na stronie kontakt.

Godziny otwarcia

Potrzebujesz pomocy: 22 392 86 72

  • Poniedziałek-Piątek: 9:00 do 18:00
  • Sobota: 10-14 Zapraszamy na Opaczewską 43/8 z uszkodzonym laptopem.

Gościmy

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Koszty napraw

 Cena naprawy laptopa lub tabletu zależy od wielu czynników. Główne to:

  • Koszt zakupu i dostawy części zamiennych
  • Koszt robocizny wynikający z ilości pracy potrzebnej na usunięcie usterki i przetestowanie laptopa po naprawie.