ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ NAPRAWY

Czym jest adres IP

Adres IP (Internet Protocol address) jest to indywidualny numer – ciąg cyfr zapisany w postaci czterech oktetów i jest przyporządkowany urządzeniom w sieci komputerowej. Aby możliwa była komunikacja w protokole IP konieczne jest nadanie każdemu hostowi adresu IP czyli unikalnego identyfikatora, który pozwoli na wzajemne rozpoznawanie się poszczególnych uczestników komunikacji

 

Adresy IP stosuje się nie tylko w Internecie- jest przypisany przez dostawcę internetu, ale również w sieciach lokalnych korzystających z TCP/IP – gdzie adresy nadaje administrator, bądź router.

W najpowszechniejszej wersji czwartej (IPv4). W adresacji wersji 4, część bitów znajdująca się z lewej strony 32-bitowego adresu IP identyfikuje sieć i  zależy od tzw. klasy adresu. Dalsza część bitów w 32-bitowym adresie IP identyfikują unikatowy, konkretny komputer znajdujący się danej sieci zwany  hostem. Z powyższego wynika wprost, że adres komputera składa się z części sieciowej i części hosta, które reprezentują konkretne sieci a w nich poszczególne urządzenia. Aby jeszcze dokładniej zdefiniować adresy IP urządzeń występujących w danej sieci wymyślono definicję maski podsieci. Ustalono umownie, że określona liczba pierwszych bitów adresu IP ma być taka sama – określona jako 255, a pozostałe bity w sieci mogą się różnić – określona jako 0. Tym sposobem ułatwiono komputerom określenie swojego wzajemnego rozlokowania na podstawie adresów.

Rozróżniamy też adresy IP wewnętrzne i zewnętrzne.

Adres wewnętrzny, może należeć do jednej z klas:

 10.0.0.0 – 10.255.255.255 (maska podsieci: 255.0.0.0)

 172.16.0.0 – 172.31.255.255 (maska podsieci: 255.240.0.0)

 192.168.0.0 – 192.168.255.255 (maska podsieci: 255.255.255.0)

Adres wewnętrzny spotykamy przeważnie w sieciach domowych i niewielkich sieciach osiedlowych. Równoznaczne jest to, że jest on adresem prywatnym widzianym tylko w danej sieci, w której się znajduje.

Adres zewnętrzny może być stały lub zmienny. Jest to, po prostu, adres publiczny bramy internetowej, pod którym jesteśmy widoczni w internecie.

Można bardzo łatwo sprawdzić swój adres pod jakim widniejemy w internecie. Wystarczy wejść na przykład na stronę:

http://www.twojeip.wp.pl

Warto zwrócić uwagę na to, że w sieciach domowych , które mają adresy wewnętrzne podczas wyświetlania swojego IP przez strony www, otrzymamy adres przydzielony naszej bramie internetowej, pod którą jesteśmy widziani w sieci.

Warto przeczytać

Jaki Dysk SSD wybrać do laptopa?

Wybór dysku SSD do laptopa to dobre rozwiązanie. Warto w ten sposób poprawić wydajność naszego komputera. Na rynku pojawiło się wiele nowych modeli dysków i producentów, którzy wcześniej nie zajmowali się produkcją dysków SSD.

Windows 7 - koniec wsparcia - co robić?

Użytkownicy znanego i lubianego windowsa 7 otrzymali w ostatnich dniach komunikat o zakończeniu wsparcia. Od 14 stycznia 2020r.  producent tego systemu zaprzestał wsparcia systemu i uaktualnień tego oprogramowania Windows 7.

Mac OS numer 10.11 o nazwie El Capitan

Od października 2015 dostępny jest już najnowszy system operacyjny Mac OS X. Nowa wersja Mac OS ma numer 10.11 i nazwę El Capitan. System jest oparty na poprzedniej platformie (Yosemite) i ma przynieść poprawę wydajności.
W nowym systemie użytkownicy znajdą kilka zmian w wyglądzie. Apple ulepszyło zarządzanie oknami w swoim interfejsie, usprawnione zostały również wbudowane aplikacje oraz wyszukiwarka Spotlight.

Ładowarki bezprzewodowe Qi


Ładowarki bezprzewodowe do smartfonów na rynku są stosunkowo od niedawna. Ładowanie baterii tą metodą jest bardzo wygodne. Niestety w ten typ ładowanie wyposażona jest zaledwie kilkanaście modeli telefonów. Żeby technologia stała się popularna w dalszy rozwój muszą włączyć się czołowi gracze na rynku telekomunikacyjnym.

Dyski do Backupu Archiwizacji danych

Zauważyłeś pewnie ostatnio, że twoja kopia zapasowa w chmurze zajmuje coraz więcej miejsca. Wszyscy kolekcjonują tam zdjęcia, muzykę, filmy Po prostu potrzebujesz już lokalnego urządzenia na backup swoich danych.

Rewolucja w portach USB

Zapowiada się nowa rewolucja związana z technologią USB. Dotyczyć ma oczywiście zasilania. Dokładna specyfikacja USB Power Delivery, czyli w skrócie PD USB została wydana prawie dwa lata temu. Jednakże urządzenia zaprojektowane mające spełniać podane normy mają się pojawić jeszcze w 2014 roku. Teraz nie będzie to tylko przesyłanie danych, ale również energii. Aktualnie typowy port USB zapewnia nam moc o wartości 10 watów, co jest bardzo małym wynikiem. Nowe urządzenia mają przekazywać ich aż 100!

Kontakt

Centrum Napraw Laptopów, Warszawa ul. Opaczewska 43/8

więcej na stronie kontakt.

Godziny otwarcia

Potrzebujesz pomocy: 22 392 86 72

  • Poniedziałek-Piątek: 9:00 do 18:00
  • Sobota: 10-14 Zapraszamy na Opaczewską 43/8 z uszkodzonym laptopem.

Gościmy

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Koszty napraw

 Cena naprawy laptopa lub tabletu zależy od wielu czynników. Główne to:

  • Koszt zakupu i dostawy części zamiennych
  • Koszt robocizny wynikający z ilości pracy potrzebnej na usunięcie usterki i przetestowanie laptopa po naprawie.