ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ NAPRAWY

Czym jest adres IP

Adres IP (Internet Protocol address) jest to indywidualny numer – ciąg cyfr zapisany w postaci czterech oktetów i jest przyporządkowany urządzeniom w sieci komputerowej. Aby możliwa była komunikacja w protokole IP konieczne jest nadanie każdemu hostowi adresu IP czyli unikalnego identyfikatora, który pozwoli na wzajemne rozpoznawanie się poszczególnych uczestników komunikacji

 

Adresy IP stosuje się nie tylko w Internecie- jest przypisany przez dostawcę internetu, ale również w sieciach lokalnych korzystających z TCP/IP – gdzie adresy nadaje administrator, bądź router.

W najpowszechniejszej wersji czwartej (IPv4). W adresacji wersji 4, część bitów znajdująca się z lewej strony 32-bitowego adresu IP identyfikuje sieć i  zależy od tzw. klasy adresu. Dalsza część bitów w 32-bitowym adresie IP identyfikują unikatowy, konkretny komputer znajdujący się danej sieci zwany  hostem. Z powyższego wynika wprost, że adres komputera składa się z części sieciowej i części hosta, które reprezentują konkretne sieci a w nich poszczególne urządzenia. Aby jeszcze dokładniej zdefiniować adresy IP urządzeń występujących w danej sieci wymyślono definicję maski podsieci. Ustalono umownie, że określona liczba pierwszych bitów adresu IP ma być taka sama – określona jako 255, a pozostałe bity w sieci mogą się różnić – określona jako 0. Tym sposobem ułatwiono komputerom określenie swojego wzajemnego rozlokowania na podstawie adresów.

Rozróżniamy też adresy IP wewnętrzne i zewnętrzne.

Adres wewnętrzny, może należeć do jednej z klas:

 10.0.0.0 – 10.255.255.255 (maska podsieci: 255.0.0.0)

 172.16.0.0 – 172.31.255.255 (maska podsieci: 255.240.0.0)

 192.168.0.0 – 192.168.255.255 (maska podsieci: 255.255.255.0)

Adres wewnętrzny spotykamy przeważnie w sieciach domowych i niewielkich sieciach osiedlowych. Równoznaczne jest to, że jest on adresem prywatnym widzianym tylko w danej sieci, w której się znajduje.

Adres zewnętrzny może być stały lub zmienny. Jest to, po prostu, adres publiczny bramy internetowej, pod którym jesteśmy widoczni w internecie.

Można bardzo łatwo sprawdzić swój adres pod jakim widniejemy w internecie. Wystarczy wejść na przykład na stronę:

http://www.twojeip.wp.pl

Warto zwrócić uwagę na to, że w sieciach domowych , które mają adresy wewnętrzne podczas wyświetlania swojego IP przez strony www, otrzymamy adres przydzielony naszej bramie internetowej, pod którą jesteśmy widziani w sieci.

Kontakt

Centrum Napraw Laptopów, Warszawa ul. Opaczewska 43/8

więcej na stronie kontakt.

Godziny otwarcia

Potrzebujesz pomocy: 22 392 86 72

  • Poniedziałek-Piątek: 9:00 do 18:00
  • Sobota: 10-14 Zapraszamy na Opaczewską 43/8 z uszkodzonym laptopem.

Gościmy

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Koszty napraw

 Cena naprawy laptopa lub tabletu zależy od wielu czynników. Główne to:

  • Koszt zakupu i dostawy części zamiennych
  • Koszt robocizny wynikający z ilości pracy potrzebnej na usunięcie usterki i przetestowanie laptopa po naprawie.