ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ NAPRAWY

Czyszczenie komputera

Laptop to przeważnie urządzenie mobilne, częstego użytku bez którego trudno się obejść. Jednak w wyniku jego częstego używania laptop się brudzi. Kurzy, na ekranie, obudowie, klawiaturze pojawiają się tłuste ślady. Jak najlepiej to usunąć, bez narażenia komputera na awarie?
Klawiatura i urządzenie wskazujące zwane potocznie touchpadem służą w ogólnym zarysie do komunikacji z laptopem. Są to urządzenia jednakże bardzo delikatne. Często zdarzają się ich awarie.

Przeważnie ze względu na zalania, bądź też usterki mechaniczne (Uszkodzenia klawiszy lub samego urządzenia). Ekran laptopa również jest podzespołem bardzo wrażliwym na usterki mechaniczne. Również należy czyścić do z dużą rozwagą.
 Do czyszczenia tych elementów najlepiej użyć delikatnej ściereczki lub ręcznika papierowego i specjalnego płynu do czyszczenia komputerów i ekranów (można zastosować też środek do mycia szyb na bazie alkoholu).
Najpierw wycieramy komputer na sucho z kurzu i większego brudu bardzo delikatnie.
Płynem spryskujemy wyłącznie ściereczkę w niewielkiej ilości, tak aby była tylko umiarkowanie zwilżona. Wycieramy nią delikatnie obudowę, ekran, klawiaturę. Czekamy, aż wyschnie. Jeżeli nadal są zabrudzenia, operację powtarzamy. Wyjątkową uwagę należy zwrócić na czyszczenie klawiatury i touchpada. Są to urządzenia bardzo delikatne jak wspominaliśmy wcześniej i niezwykle łatwo czyszcząc spowodować ich podlanie.
Jeżeli nie czujesz się na siłach, warto powierzyć taki komputer wykwalifikowanemu serwisowi, żeby nie narazić się na niepotrzebne koszty związane z jej wymianą. Dobrze jest również sprawdzić drożność układu chłodzenia, jednak nie zalecamy czyszczenia go samodzielnie. Więcej na temat układu chłodzenia znajdziesz tu.

Warto przeczytać

Laptop pokazuje błąd urządzenia do bootowania: Co trzeba zrobić?

Błąd urządzenia do bootowania to jedna z częstszych usterek, które mogą pojawić się podczas uruchamiania laptopa. Komunikaty takie jak „No Boot Device Found” lub „Boot Device Not Found” wskazują, że system nie jest w stanie znaleźć dysku lub partycji, z której mógłby załadować system operacyjny.

Laptop głośno pracuje i przegrzewa się

Przegrzewanie się laptopa i głośna praca wentylatora to problemy, które mogą wpływać na wydajność urządzenia, komfort użytkowania, a w dłuższej perspektywie – na żywotność podzespołów. Choć każdy laptop w trakcie pracy generuje pewną ilość ciepła, nadmierne nagrzewanie się oraz hałas wskazują na potencjalne usterki lub niewłaściwe użytkowanie. Naprawa niesprawnego układu chłodzenia laptopa to bardzo ważna sprawa, ponieważ długotrwałe przegrzewanie może prowadzić do wielu usterek.

Wyłamany zawias lub urwany ekran w laptopie

Zawiasy w laptopach, choć są niewielkimi elementami obudowy, spełniają newralgiczną rolę w codziennym użytkowaniu komputera. Odpowiadają za stabilne otwieranie i zamykanie pokrywy ekranu, a także zapewniają jej prawidłowe położenie. Niestety, intensywne użytkowanie, upadki czy nacisk na laptopa mogą prowadzić do ich wyłamania, co często skutkuje również odklejeniem ekranu.

Zbita matryca w laptopie: Najczęstsze przyczyny i jak ich unikać

Chwila nieuwagi, upadek laptopa, nieodpowiedni nacisk i ekran jest pęknięty. Zbita matryca w laptopie to jeden z najczęstszych problemów, z którymi użytkownicy zgłaszają się do serwisów komputerowych. Matryca, będąca najbardziej wrażliwym elementem konstrukcji laptopa, łatwo ulega uszkodzeniom mechanicznym, co może uniemożliwić korzystanie z urządzenia.

Usterki w laptopach gamingowych – diagnoza i naprawa

Laptopy gamingowe to urządzenia, które zdobyły ogromną popularność wśród graczy na całym świecie. Dzięki swojej mobilności oraz wysokiej wydajności pozwalają cieszyć się ulubionymi tytułami niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. Wyróżniają się one wydajnością i zaawansowanymi podzespołami, takimi jak dedykowane karty graficzne, szybkie procesory, specjalnie podświetlanymi klawiszami dla graczy czy ekrany o podwyższonych parametrach i wysokiej częstotliwości odświeżania, co sprawia, że są doskonałym narzędziem do grania i pracy kreatywnej.

Jak znaleźć model płyty głównej w laptopie?

W przypadku problemów technicznych, modernizacji sprzętu lub poszukiwania odpowiednich sterowników, identyfikacja modelu płyty głównej może okazać się kluczowa. Płyta główna to podstawowy element każdego laptopa, na którym obsadzone są najważniejsze podzespoły, takie jak procesor, sloty pamięci RAM czy karta graficzna. Wiedza na temat jej modelu jest szczególnie istotna podczas planowania naprawy lub wymiany części.

Kontakt

Centrum Napraw Laptopów, Warszawa ul. Opaczewska 43/8

więcej na stronie kontakt.

Godziny otwarcia

Potrzebujesz pomocy: 22 392 86 72

  • Poniedziałek-Piątek: 9:00 do 17:00
  • Sobota: 10-14 Zapraszamy na Opaczewską 43/8 z uszkodzonym laptopem.

Gościmy

Odwiedza nas 114 gości oraz 0 użytkowników.

Koszty napraw

 Cena naprawy laptopa lub tabletu zależy od wielu czynników. Główne to:

  • Koszt zakupu i dostawy części zamiennych
  • Koszt robocizny wynikający z ilości pracy potrzebnej na usunięcie usterki i przetestowanie laptopa po naprawie.