ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ NAPRAWY

Czyszczenie komputera

Laptop to przeważnie urządzenie mobilne, częstego użytku bez którego trudno się obejść. Jednak w wyniku jego częstego używania laptop się brudzi. Kurzy, na ekranie, obudowie, klawiaturze pojawiają się tłuste ślady. Jak najlepiej to usunąć, bez narażenia komputera na awarie?
Klawiatura i urządzenie wskazujące zwane potocznie touchpadem służą w ogólnym zarysie do komunikacji z laptopem. Są to urządzenia jednakże bardzo delikatne. Często zdarzają się ich awarie.

Przeważnie ze względu na zalania, bądź też usterki mechaniczne (Uszkodzenia klawiszy lub samego urządzenia). Ekran laptopa również jest podzespołem bardzo wrażliwym na usterki mechaniczne. Również należy czyścić do z dużą rozwagą.
 Do czyszczenia tych elementów najlepiej użyć delikatnej ściereczki lub ręcznika papierowego i specjalnego płynu do czyszczenia komputerów i ekranów (można zastosować też środek do mycia szyb na bazie alkoholu).
Najpierw wycieramy komputer na sucho z kurzu i większego brudu bardzo delikatnie.
Płynem spryskujemy wyłącznie ściereczkę w niewielkiej ilości, tak aby była tylko umiarkowanie zwilżona. Wycieramy nią delikatnie obudowę, ekran, klawiaturę. Czekamy, aż wyschnie. Jeżeli nadal są zabrudzenia, operację powtarzamy. Wyjątkową uwagę należy zwrócić na czyszczenie klawiatury i touchpada. Są to urządzenia bardzo delikatne jak wspominaliśmy wcześniej i niezwykle łatwo czyszcząc spowodować ich podlanie.
Jeżeli nie czujesz się na siłach, warto powierzyć taki komputer wykwalifikowanemu serwisowi, żeby nie narazić się na niepotrzebne koszty związane z jej wymianą. Dobrze jest również sprawdzić drożność układu chłodzenia, jednak nie zalecamy czyszczenia go samodzielnie. Więcej na temat układu chłodzenia znajdziesz tu.

Kontakt

Centrum Napraw Laptopów, Warszawa ul. Opaczewska 43/8

więcej na stronie kontakt.

Godziny otwarcia

Potrzebujesz pomocy: 22 392 86 72

  • Poniedziałek-Piątek: 9:00 do 18:00
  • Sobota: 10-14 Zapraszamy na Opaczewską 43/8 z uszkodzonym laptopem.

Gościmy

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Koszty napraw

 Cena naprawy laptopa lub tabletu zależy od wielu czynników. Główne to:

  • Koszt zakupu i dostawy części zamiennych
  • Koszt robocizny wynikający z ilości pracy potrzebnej na usunięcie usterki i przetestowanie laptopa po naprawie.