ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ NAPRAWY

Czyszczenie komputera

Laptop to przeważnie urządzenie mobilne, częstego użytku bez którego trudno się obejść. Jednak w wyniku jego częstego używania laptop się brudzi. Kurzy, na ekranie, obudowie, klawiaturze pojawiają się tłuste ślady. Jak najlepiej to usunąć, bez narażenia komputera na awarie?
Klawiatura i urządzenie wskazujące zwane potocznie touchpadem służą w ogólnym zarysie do komunikacji z laptopem. Są to urządzenia jednakże bardzo delikatne. Często zdarzają się ich awarie.

Przeważnie ze względu na zalania, bądź też usterki mechaniczne (Uszkodzenia klawiszy lub samego urządzenia). Ekran laptopa również jest podzespołem bardzo wrażliwym na usterki mechaniczne. Również należy czyścić do z dużą rozwagą.
 Do czyszczenia tych elementów najlepiej użyć delikatnej ściereczki lub ręcznika papierowego i specjalnego płynu do czyszczenia komputerów i ekranów (można zastosować też środek do mycia szyb na bazie alkoholu).
Najpierw wycieramy komputer na sucho z kurzu i większego brudu bardzo delikatnie.
Płynem spryskujemy wyłącznie ściereczkę w niewielkiej ilości, tak aby była tylko umiarkowanie zwilżona. Wycieramy nią delikatnie obudowę, ekran, klawiaturę. Czekamy, aż wyschnie. Jeżeli nadal są zabrudzenia, operację powtarzamy. Wyjątkową uwagę należy zwrócić na czyszczenie klawiatury i touchpada. Są to urządzenia bardzo delikatne jak wspominaliśmy wcześniej i niezwykle łatwo czyszcząc spowodować ich podlanie.
Jeżeli nie czujesz się na siłach, warto powierzyć taki komputer wykwalifikowanemu serwisowi, żeby nie narazić się na niepotrzebne koszty związane z jej wymianą. Dobrze jest również sprawdzić drożność układu chłodzenia, jednak nie zalecamy czyszczenia go samodzielnie. Więcej na temat układu chłodzenia znajdziesz tu.

Warto przeczytać

Jaki Dysk SSD wybrać do laptopa?

Wybór dysku SSD do laptopa to dobre rozwiązanie. Warto w ten sposób poprawić wydajność naszego komputera. Na rynku pojawiło się wiele nowych modeli dysków i producentów, którzy wcześniej nie zajmowali się produkcją dysków SSD.

Windows 7 - koniec wsparcia - co robić?

Użytkownicy znanego i lubianego windowsa 7 otrzymali w ostatnich dniach komunikat o zakończeniu wsparcia. Od 14 stycznia 2020r.  producent tego systemu zaprzestał wsparcia systemu i uaktualnień tego oprogramowania Windows 7.

Mac OS numer 10.11 o nazwie El Capitan

Od października 2015 dostępny jest już najnowszy system operacyjny Mac OS X. Nowa wersja Mac OS ma numer 10.11 i nazwę El Capitan. System jest oparty na poprzedniej platformie (Yosemite) i ma przynieść poprawę wydajności.
W nowym systemie użytkownicy znajdą kilka zmian w wyglądzie. Apple ulepszyło zarządzanie oknami w swoim interfejsie, usprawnione zostały również wbudowane aplikacje oraz wyszukiwarka Spotlight.

Ładowarki bezprzewodowe Qi


Ładowarki bezprzewodowe do smartfonów na rynku są stosunkowo od niedawna. Ładowanie baterii tą metodą jest bardzo wygodne. Niestety w ten typ ładowanie wyposażona jest zaledwie kilkanaście modeli telefonów. Żeby technologia stała się popularna w dalszy rozwój muszą włączyć się czołowi gracze na rynku telekomunikacyjnym.

Dyski do Backupu Archiwizacji danych

Zauważyłeś pewnie ostatnio, że twoja kopia zapasowa w chmurze zajmuje coraz więcej miejsca. Wszyscy kolekcjonują tam zdjęcia, muzykę, filmy Po prostu potrzebujesz już lokalnego urządzenia na backup swoich danych.

Rewolucja w portach USB

Zapowiada się nowa rewolucja związana z technologią USB. Dotyczyć ma oczywiście zasilania. Dokładna specyfikacja USB Power Delivery, czyli w skrócie PD USB została wydana prawie dwa lata temu. Jednakże urządzenia zaprojektowane mające spełniać podane normy mają się pojawić jeszcze w 2014 roku. Teraz nie będzie to tylko przesyłanie danych, ale również energii. Aktualnie typowy port USB zapewnia nam moc o wartości 10 watów, co jest bardzo małym wynikiem. Nowe urządzenia mają przekazywać ich aż 100!

Kontakt

Centrum Napraw Laptopów, Warszawa ul. Opaczewska 43/8

więcej na stronie kontakt.

Godziny otwarcia

Potrzebujesz pomocy: 22 392 86 72

  • Poniedziałek-Piątek: 9:00 do 18:00
  • Sobota: 10-14 Zapraszamy na Opaczewską 43/8 z uszkodzonym laptopem.

Gościmy

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Koszty napraw

 Cena naprawy laptopa lub tabletu zależy od wielu czynników. Główne to:

  • Koszt zakupu i dostawy części zamiennych
  • Koszt robocizny wynikający z ilości pracy potrzebnej na usunięcie usterki i przetestowanie laptopa po naprawie.