ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ NAPRAWY

Google Maps i Yanosik - doprowadzą do celu bez korków?

Wszyscy pamiętamy te czasy (no może oprócz pokolenia gimanazjalistów), kiedy w użyciu były jedynie mapy  w wydaniu papierowym lub atlasy? Dobrze się podróżowało jak ktoś ogarnięty umiał pokierować zgodnie z numerami dróg i kierunkami świata.

W obecnych czasach wystarczy mieć telefon i dedykowane aplikacje, żeby dotrzeć na miejsce bez problemu i bez korków.

Poniżej przedstawimy wady i zalety najpopularniejszych darmowych aplikacji nawigacyjnych z funkcją omijania zatorów.

 

 

Omówimy dwie aplikacje: Google Maps oraz Yanosik.

To dwie popularne aplikacje, które warto używać. Zdecydowanie nawet razem jednocześnie. Tym bardziej, że szczególnie yanosik ma specjalny przycisk oferujący działanie w tle z inną nawigacją.

Nawigacja oparta o Mapy Google została stworzona pod systemy Android i iOS. Mapy Googla dostępne są w trybie online. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest bieżąca aktualność tras. Ponadto aplikacja googla może prezentować i informować w trybie ciągłym o natężeniu ruchu drogowego oznaczając poszczególne odcinki trasy kolorami. Po wyznaczeniu trasy informuje nas o czasie niezbędnym do jej pokonania (tu również jest on oznaczony kolorem w zależności od intensywności ruchu na naszej trasie).  W widoku głównym podczas nawigacji, widać też czasy pokonania dróg alternatywnych. Niestety do tego wszystkiego niezbędne jest ciągłe połączenie internetowe. Może to się wiązać z dodatkowymi kosztami transmisji danych sieci GSM. Zwłaszcza podczas podróży zagranicznych. Tu należy szczególnie uważać.

Można też zapisać mapy w trybie offline, ale wówczas będziemy mogli korzystać tylko z nawigacji, bez informacji o bieżącym ruchu.

Jedną z innych zalet map googla jest widok satelity. Warto się na niego przełączyć jeżeli chcemy się zorientować w charakterystycznych punktach miejsca.

Drugą darmową nawigacją z informacjami o ruchu, jest Yanosik. Niestety wersja bezpłatna wyświetla reklamy, ale coż. Coś za coś. Nie są nachalne i da się z tym żyć. Interfejs jest przyjazny, przejrzysty i prosty. A główną cechą tej aplikacji jest to, że oszczędza nam pieniądze czas i nieprzyjemnych spotkań ze stróżami prawa. Użytkownicy często podróżujący na pewno docenią oszczędności jakie daje Yanosik. To zdecydowanie wyróżnia tą aplikację . Poza tym – jest znacznie prostsza w swej funkcjonalności, jeśli chodzi o kierowanie do celu. Funkcja omijania korków działa przyzwoicie w aglomeracjach, choć wyświetlanie drogi i komendy głosowe nie są na wysokim poziomie. Jednak posiada pewną funkcję, która na pewno przyda się każdemu kierowcy – informuje o aktywnych fotoradarach, kontrolach prędkości i nieoznakowanych patrolach policji w okolicy, wypadkach, czy awariach. Bezcenne! Więcej na temat funkcjonalności yanosika znajdziesz tu

Warto przeczytać

Jaki Dysk SSD wybrać do laptopa?

Wybór dysku SSD do laptopa to dobre rozwiązanie. Warto w ten sposób poprawić wydajność naszego komputera. Na rynku pojawiło się wiele nowych modeli dysków i producentów, którzy wcześniej nie zajmowali się produkcją dysków SSD.

Windows 7 - koniec wsparcia - co robić?

Użytkownicy znanego i lubianego windowsa 7 otrzymali w ostatnich dniach komunikat o zakończeniu wsparcia. Od 14 stycznia 2020r.  producent tego systemu zaprzestał wsparcia systemu i uaktualnień tego oprogramowania Windows 7.

Mac OS numer 10.11 o nazwie El Capitan

Od października 2015 dostępny jest już najnowszy system operacyjny Mac OS X. Nowa wersja Mac OS ma numer 10.11 i nazwę El Capitan. System jest oparty na poprzedniej platformie (Yosemite) i ma przynieść poprawę wydajności.
W nowym systemie użytkownicy znajdą kilka zmian w wyglądzie. Apple ulepszyło zarządzanie oknami w swoim interfejsie, usprawnione zostały również wbudowane aplikacje oraz wyszukiwarka Spotlight.

Ładowarki bezprzewodowe Qi


Ładowarki bezprzewodowe do smartfonów na rynku są stosunkowo od niedawna. Ładowanie baterii tą metodą jest bardzo wygodne. Niestety w ten typ ładowanie wyposażona jest zaledwie kilkanaście modeli telefonów. Żeby technologia stała się popularna w dalszy rozwój muszą włączyć się czołowi gracze na rynku telekomunikacyjnym.

Dyski do Backupu Archiwizacji danych

Zauważyłeś pewnie ostatnio, że twoja kopia zapasowa w chmurze zajmuje coraz więcej miejsca. Wszyscy kolekcjonują tam zdjęcia, muzykę, filmy Po prostu potrzebujesz już lokalnego urządzenia na backup swoich danych.

Rewolucja w portach USB

Zapowiada się nowa rewolucja związana z technologią USB. Dotyczyć ma oczywiście zasilania. Dokładna specyfikacja USB Power Delivery, czyli w skrócie PD USB została wydana prawie dwa lata temu. Jednakże urządzenia zaprojektowane mające spełniać podane normy mają się pojawić jeszcze w 2014 roku. Teraz nie będzie to tylko przesyłanie danych, ale również energii. Aktualnie typowy port USB zapewnia nam moc o wartości 10 watów, co jest bardzo małym wynikiem. Nowe urządzenia mają przekazywać ich aż 100!

Kontakt

Centrum Napraw Laptopów, Warszawa ul. Opaczewska 43/8

więcej na stronie kontakt.

Godziny otwarcia

Potrzebujesz pomocy: 22 392 86 72

  • Poniedziałek-Piątek: 9:00 do 18:00
  • Sobota: 10-14 Zapraszamy na Opaczewską 43/8 z uszkodzonym laptopem.

Gościmy

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Koszty napraw

 Cena naprawy laptopa lub tabletu zależy od wielu czynników. Główne to:

  • Koszt zakupu i dostawy części zamiennych
  • Koszt robocizny wynikający z ilości pracy potrzebnej na usunięcie usterki i przetestowanie laptopa po naprawie.