ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ NAPRAWY

Odzyskiwanie danych z telefonu. Zabezpieczenie danych w smarfonie

Uszkodził Ci się telefon, straciłeś dostęp do kontaktów, danych, zdjęć, zdarzyło Ci się przez przypadek usunąć zdjęcia z telefonu.


Problem utraty Danych z urządzeń przenośnych jest o tyle poważny, że często w telefonie mamy nie tylko osobiste informacje, zdjęcia czy filmy, ale często przechowujemy służbowe, biznesowe dane, które mogą być bardzo wrażliwe dla firmy. Dotyczy to szczególnie smartfonów zsynchronizowanych z firmową pocztą, systemem obiegu dokumentów, kalendarzem, czy książką adresową, kalendarza itp.


Jeszcze nie wszystko stracone. Są sposoby pozwalające odzyskać skasowane zdjęcia z telefonu czy komputera pod warunkiem, że na ich miejsce nie zostały nadpisane inne dane.
Komputery z Windows czy telefony z systemem Android nie usuwają natychmiast plików. Czasem są one w pamięci dopóki nie nagrasz na urządzenie nowych plików w tym samym miejscu. Konieczne jest znalezienie danych i odbudowanie plików. Innymi słowy należy odzyskać skasowane pliki. Nie ma cudów – nie zawsze wszystko jest możliwe.
Największy problem występuje kiedy zostanie uszkodzona, bądź skasowana pamięć wewnętrzna telefonu. W pamięci tej, instalowane są aplikacje i ich dane. Pamięć ta także przechowuje dane, takie jak wiadomości tekstowe, kontakty utworzone lub zsynchronizowane z telefonem, wiadomości, ustawienia konta itd.
Pamięcią tą zarządza i nadzoruje bezpośrednio sam telefon, ponieważ zawiera ona informacje osobiste. Po podłączeniu telefonu do komputera pamięć ta nie jest dostępna z komputera z poziomu użytkownika.
Jedynym rozwiązaniem, aby taki telefon zmusić do podłączenia jako dysk jest zrootowanie Androida, czyli uzyskanie specjalnych uprawnień. Nie jest to łatwa czynność i nie zalecamy użytkownikom robić tego samodzielnie. Często kończy się to uszkodzeniem telefonu, utratą gwarancji i jeszcze większej ilości danych. Zrootowaać telefon polecamy wykonywać zawsze w serwisie zajmującym się profesjonalnym odzyskiem danych i naprawą telefonów komórkowych.
Najprostszą i najtańszą metodą ochrony Danych jest wykonywanie co kilka dni kopii zapasowej. Wtedy ewentualne niepowetowane straty będą znacznie mniejsze.
Inną możliwością utraty Danych są ataki cyberprzestępców. Tutaj odzyskanie utraconych lub zakodowanych Danych jest prawie niemożliwe.
Oto kilka wskazówek, które w znacznym stopniu zapewnią Twoim danym bezpieczeństwo i ochronę przed cyberatakami.:
•    Zawsze zabezpieczaj urządzenie hasłem – w niepowołanych rękach Twój telefon łatwo może stać się źródłem newralgicznych danych czy narzędziem przestępstw
•    Korzystaj tylko z oficjalnych kanałów dystrybucji aplikacji – łatwo ściągnąć z przypadkową aplikacją wirusa, który roześle nasze dane do nieautoryzowanych odbiorców. 
•    Sprawdzaj wydawcę i reputację każdej aplikacji, którą ściągasz. Bardzo często inni użytkownicy już przetestowali na własnej skórze zagrożenia jakie niesie aplikacja i nie polecają jej.
•    Kiedy instalujesz aplikacje, sprawdź jakich pozwoleń od Ciebie żąda. – Po co nawigacji dostęp do Twoich plików, zdjęć czy informacji osobistych. To powinno wzbudzić Twoją czujność
•    Zainstaluj program chroniący urządzenie przed złośliwym oprogramowaniem.- Coraz więcej na rynku pojawia się programów antywirusowych na urządzenia przenośne.
•    Kiedy łączysz się z publiczną siecią bezprzewodową, odznacz pole „automatycznych połączeń w przyszłości”. -  Opcja ta może sprawić, że Twój telefon będzie automatycznie łączyć się sieciami pirackimi o podobnej nazwie, i ataków na Twoje urządzenie

Warto przeczytać

Jaki Dysk SSD wybrać do laptopa?

Wybór dysku SSD do laptopa to dobre rozwiązanie. Warto w ten sposób poprawić wydajność naszego komputera. Na rynku pojawiło się wiele nowych modeli dysków i producentów, którzy wcześniej nie zajmowali się produkcją dysków SSD.

Windows 7 - koniec wsparcia - co robić?

Użytkownicy znanego i lubianego windowsa 7 otrzymali w ostatnich dniach komunikat o zakończeniu wsparcia. Od 14 stycznia 2020r.  producent tego systemu zaprzestał wsparcia systemu i uaktualnień tego oprogramowania Windows 7.

Mac OS numer 10.11 o nazwie El Capitan

Od października 2015 dostępny jest już najnowszy system operacyjny Mac OS X. Nowa wersja Mac OS ma numer 10.11 i nazwę El Capitan. System jest oparty na poprzedniej platformie (Yosemite) i ma przynieść poprawę wydajności.
W nowym systemie użytkownicy znajdą kilka zmian w wyglądzie. Apple ulepszyło zarządzanie oknami w swoim interfejsie, usprawnione zostały również wbudowane aplikacje oraz wyszukiwarka Spotlight.

Ładowarki bezprzewodowe Qi


Ładowarki bezprzewodowe do smartfonów na rynku są stosunkowo od niedawna. Ładowanie baterii tą metodą jest bardzo wygodne. Niestety w ten typ ładowanie wyposażona jest zaledwie kilkanaście modeli telefonów. Żeby technologia stała się popularna w dalszy rozwój muszą włączyć się czołowi gracze na rynku telekomunikacyjnym.

Dyski do Backupu Archiwizacji danych

Zauważyłeś pewnie ostatnio, że twoja kopia zapasowa w chmurze zajmuje coraz więcej miejsca. Wszyscy kolekcjonują tam zdjęcia, muzykę, filmy Po prostu potrzebujesz już lokalnego urządzenia na backup swoich danych.

Rewolucja w portach USB

Zapowiada się nowa rewolucja związana z technologią USB. Dotyczyć ma oczywiście zasilania. Dokładna specyfikacja USB Power Delivery, czyli w skrócie PD USB została wydana prawie dwa lata temu. Jednakże urządzenia zaprojektowane mające spełniać podane normy mają się pojawić jeszcze w 2014 roku. Teraz nie będzie to tylko przesyłanie danych, ale również energii. Aktualnie typowy port USB zapewnia nam moc o wartości 10 watów, co jest bardzo małym wynikiem. Nowe urządzenia mają przekazywać ich aż 100!

Kontakt

Centrum Napraw Laptopów, Warszawa ul. Opaczewska 43/8

więcej na stronie kontakt.

Godziny otwarcia

Potrzebujesz pomocy: 22 392 86 72

  • Poniedziałek-Piątek: 9:00 do 18:00
  • Sobota: 10-14 Zapraszamy na Opaczewską 43/8 z uszkodzonym laptopem.

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.

Koszty napraw

 Cena naprawy laptopa lub tabletu zależy od wielu czynników. Główne to:

  • Koszt zakupu i dostawy części zamiennych
  • Koszt robocizny wynikający z ilości pracy potrzebnej na usunięcie usterki i przetestowanie laptopa po naprawie.