ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ NAPRAWY

Reinstalacja/ Instalacja a naprawa systemu windows

Jeżeli Twój system zaczął działać wolno, restaruje się bez powodu, zawiesza, pokazuje niebieskie ekrany, nie działają niektóre urządzenia lub programy w komputerze, to przyczyną może być uszkodzenie systemu operacyjnego.

Można sobie z tym poradzić w dwojaki sposób. Zainstalować wszystko od początku, bądź naprawić system.

 

Zanim przystąpimy do reinstalowania windows powinniśmy odpowiednio zabezpieczyć dane. W końcu to najważniejsze, by mieć pewność, że nie zostaną zatarte podczas tej operacji. Aby należycie się zabezpieczyć, skopiuj wszystkie najważniejsze pliki z dysku na nośnik zewnętrzny. Jeżeli nie pamiętasz, gdzie masz zapisane najważniejsze  pliki, najlepiej skopiować cały profil użytkownika, którego używasz w systemie.

Tu nie warto się spieszyć. Zdarzyć się może , że reinstalacja się nie powiedzie, wówczas nie będziesz miał już dostępu do danych pod swoim systemem. Trzeba spokojnie przejrzeć dysk, wybrać najważniejsze dane, skopiować, a potem sprawdzić, czy na pewno się przegrały.

Jeżeli upewniłeś się, że wszystko jest w porządku. Trzeba naszykować nośnik i licencję systemu i podążać zgodnie ze wskazówkami.

Po zakończonym procesie system wygląda, tak jak na samym początku. Należy zapewnić sobie wersje instalacyjne wszystkich potrzebnych programów wraz z licencjami i niestety instalow3ać wszystko od początku. Warto też zwrócić uwagę, czy oprogramowanie jest legalne i czy , któryś z niewłaściwych programów nie uszkodzi nam powtórnie systemu.. Po wymaganych restartach , system jest gotowy do pracy.

 

Czasem istnieje możliwość naprawy systemu operacyjnego. Można wówczas przywrócić uszkodzone pliki systemowe i naprawić błędy w systemie. Przewaga naprawy systemu nad reinstalacją jest taka, że przy naprawie wszystkie dane i programy pozostają nienaruszone. System działa jak działał przed naprawą. Jest to korzystne ze względu na licencjonowane oprogramowanie oraz pliki i gry, które czasem gromadzisz latami.

Przywracanie plików systemowych i naprawa oprogramowania jest procesem bardzo złożonym i wymaga zaawansowanej wiedzy technicznej i informatycznej. Jeżeli nie jesteś pewien swoich możliwości , a bardzo zależy Ci na naprawie systemu, przyjdź do naszego serwisu. Mamy nośniki do większości programów, a nasi wykwalifikowani programiści potrafią z dużym powodzeniem naprawiać pliki systemowe.

Warto przeczytać

Jaki Dysk SSD wybrać do laptopa?

Wybór dysku SSD do laptopa to dobre rozwiązanie. Warto w ten sposób poprawić wydajność naszego komputera. Na rynku pojawiło się wiele nowych modeli dysków i producentów, którzy wcześniej nie zajmowali się produkcją dysków SSD.

Windows 7 - koniec wsparcia - co robić?

Użytkownicy znanego i lubianego windowsa 7 otrzymali w ostatnich dniach komunikat o zakończeniu wsparcia. Od 14 stycznia 2020r.  producent tego systemu zaprzestał wsparcia systemu i uaktualnień tego oprogramowania Windows 7.

Mac OS numer 10.11 o nazwie El Capitan

Od października 2015 dostępny jest już najnowszy system operacyjny Mac OS X. Nowa wersja Mac OS ma numer 10.11 i nazwę El Capitan. System jest oparty na poprzedniej platformie (Yosemite) i ma przynieść poprawę wydajności.
W nowym systemie użytkownicy znajdą kilka zmian w wyglądzie. Apple ulepszyło zarządzanie oknami w swoim interfejsie, usprawnione zostały również wbudowane aplikacje oraz wyszukiwarka Spotlight.

Ładowarki bezprzewodowe Qi


Ładowarki bezprzewodowe do smartfonów na rynku są stosunkowo od niedawna. Ładowanie baterii tą metodą jest bardzo wygodne. Niestety w ten typ ładowanie wyposażona jest zaledwie kilkanaście modeli telefonów. Żeby technologia stała się popularna w dalszy rozwój muszą włączyć się czołowi gracze na rynku telekomunikacyjnym.

Dyski do Backupu Archiwizacji danych

Zauważyłeś pewnie ostatnio, że twoja kopia zapasowa w chmurze zajmuje coraz więcej miejsca. Wszyscy kolekcjonują tam zdjęcia, muzykę, filmy Po prostu potrzebujesz już lokalnego urządzenia na backup swoich danych.

Rewolucja w portach USB

Zapowiada się nowa rewolucja związana z technologią USB. Dotyczyć ma oczywiście zasilania. Dokładna specyfikacja USB Power Delivery, czyli w skrócie PD USB została wydana prawie dwa lata temu. Jednakże urządzenia zaprojektowane mające spełniać podane normy mają się pojawić jeszcze w 2014 roku. Teraz nie będzie to tylko przesyłanie danych, ale również energii. Aktualnie typowy port USB zapewnia nam moc o wartości 10 watów, co jest bardzo małym wynikiem. Nowe urządzenia mają przekazywać ich aż 100!

Kontakt

Centrum Napraw Laptopów, Warszawa ul. Opaczewska 43/8

więcej na stronie kontakt.

Godziny otwarcia

Potrzebujesz pomocy: 22 392 86 72

  • Poniedziałek-Piątek: 9:00 do 18:00
  • Sobota: 10-14 Zapraszamy na Opaczewską 43/8 z uszkodzonym laptopem.

Gościmy

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Koszty napraw

 Cena naprawy laptopa lub tabletu zależy od wielu czynników. Główne to:

  • Koszt zakupu i dostawy części zamiennych
  • Koszt robocizny wynikający z ilości pracy potrzebnej na usunięcie usterki i przetestowanie laptopa po naprawie.