ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ NAPRAWY

Zabezpiecz sieć Lan i WiFi

Nie działa sieć (internet)- Sieć LAN (ang. Local Area Network) - sieć lokalna mieszcząca się w obrębie jednego budynku lub instytucji. Pozwala na połączenie komputerów i urządzeń peryferyjnych za pomocą kabla bądź bezprzewodowo. Sieci lokalne LAN w znaczny sposób ułatwiają pracę w firmach czy domach, dając bardzo wiele możliwości. Dzięki sieciom LAN możemy korzystać z tańszego dostępu do Internetu, bezpłatnie komunikować się, korzystać z gier sieciowych itp. Dużą zaletą sieci lokalnych jest możliwość wspólnego użytkowania urządzeń zewnętrznych komputera, takich jak: drukarek czy skanerów.

 

Obecnie oprócz przewodowych sieci wpinanych do gniazda LAN w laptopie, coraz częściej stosuje się sieci bezprzewodowe oparte na rozwiązaniach WiFi.

Jeżeli nie mamy łączności przewodowej najczęściej spotykanym problemem jest:

- uszkodzenie portu LAN w laptopie. Często jest on wyrwany przez użytkownika lub zwarty przez podłączanie niewłaściwych urządzeń. Wówczas przeważnie kończy się na wymianie gniazda na płycie.

- skoki napięcia w sieci Lan. Podczas wyładowań atmosferycznych lub usterek energetycznych. Uszkodzeniu ulegają koncentratory sieciowe i dalej po kablu powodują one skoki napięcia w sieci lan. W konsekwencji uszkodzeniu ulegają elementy płyty laptopa. Wtedy następuje konieczność skomplikowanej naprawy elektronicznej.

Podczas burzy, czy skoków napięcia zasilania, najlepiej odłączyć komputer od wszystkich przewodów.

Wystarczy skok napięcia nawet w dużej odległości, by skok napięcia z innych urządzeń uszkodził nasz komputer. W naszym serwisie uważamy nawet na przepięcia elektrostatyczne z ubrań. Technicy mają specjalne opaski i maty, które są uziemiane.

Znacznie bezpieczniejszym i wygodniejszym rozwiązaniem jest używanie sieci WiFi.

Jednakże z tym rodzajem sieci występują problemy innego rodzaju:

- słaby zasięg lub brak zasięgu – spowodowane usterką routera bezprzewodowego, bądź urządzeń nadawczo-odbiorczych laptopa.

- uszkodzona bądź wyłączona karta WiFi

- niewłaściwa konfiguracja WiFi

Obecnie w większości gospodarstw domowych są rutery WiFi. Rozbudowane też są ogólnodostępne technologie bezprzewodowe, które mogą się wzajemnie zakłócać. Warto zwrócić uwagę na kanały nadawania naszej sieci. Szczególnie w obszarach gęsto pokrytych zasięgiem WiFi.

 

Więcej na temat łączności bezprzewodowej w innych artykułach.

Warto przeczytać

Jaki Dysk SSD wybrać do laptopa?

Wybór dysku SSD do laptopa to dobre rozwiązanie. Warto w ten sposób poprawić wydajność naszego komputera. Na rynku pojawiło się wiele nowych modeli dysków i producentów, którzy wcześniej nie zajmowali się produkcją dysków SSD.

Windows 7 - koniec wsparcia - co robić?

Użytkownicy znanego i lubianego windowsa 7 otrzymali w ostatnich dniach komunikat o zakończeniu wsparcia. Od 14 stycznia 2020r.  producent tego systemu zaprzestał wsparcia systemu i uaktualnień tego oprogramowania Windows 7.

Mac OS numer 10.11 o nazwie El Capitan

Od października 2015 dostępny jest już najnowszy system operacyjny Mac OS X. Nowa wersja Mac OS ma numer 10.11 i nazwę El Capitan. System jest oparty na poprzedniej platformie (Yosemite) i ma przynieść poprawę wydajności.
W nowym systemie użytkownicy znajdą kilka zmian w wyglądzie. Apple ulepszyło zarządzanie oknami w swoim interfejsie, usprawnione zostały również wbudowane aplikacje oraz wyszukiwarka Spotlight.

Ładowarki bezprzewodowe Qi


Ładowarki bezprzewodowe do smartfonów na rynku są stosunkowo od niedawna. Ładowanie baterii tą metodą jest bardzo wygodne. Niestety w ten typ ładowanie wyposażona jest zaledwie kilkanaście modeli telefonów. Żeby technologia stała się popularna w dalszy rozwój muszą włączyć się czołowi gracze na rynku telekomunikacyjnym.

Dyski do Backupu Archiwizacji danych

Zauważyłeś pewnie ostatnio, że twoja kopia zapasowa w chmurze zajmuje coraz więcej miejsca. Wszyscy kolekcjonują tam zdjęcia, muzykę, filmy Po prostu potrzebujesz już lokalnego urządzenia na backup swoich danych.

Rewolucja w portach USB

Zapowiada się nowa rewolucja związana z technologią USB. Dotyczyć ma oczywiście zasilania. Dokładna specyfikacja USB Power Delivery, czyli w skrócie PD USB została wydana prawie dwa lata temu. Jednakże urządzenia zaprojektowane mające spełniać podane normy mają się pojawić jeszcze w 2014 roku. Teraz nie będzie to tylko przesyłanie danych, ale również energii. Aktualnie typowy port USB zapewnia nam moc o wartości 10 watów, co jest bardzo małym wynikiem. Nowe urządzenia mają przekazywać ich aż 100!

Kontakt

Centrum Napraw Laptopów, Warszawa ul. Opaczewska 43/8

więcej na stronie kontakt.

Godziny otwarcia

Potrzebujesz pomocy: 22 392 86 72

  • Poniedziałek-Piątek: 9:00 do 18:00
  • Sobota: 10-14 Zapraszamy na Opaczewską 43/8 z uszkodzonym laptopem.

Gościmy

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Koszty napraw

 Cena naprawy laptopa lub tabletu zależy od wielu czynników. Główne to:

  • Koszt zakupu i dostawy części zamiennych
  • Koszt robocizny wynikający z ilości pracy potrzebnej na usunięcie usterki i przetestowanie laptopa po naprawie.