ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ NAPRAWY

Jak znaleźć dobry kurs obsługi komputera?

Korzystanie z komputera to dzisiaj taka umiejętność, którą powinien posiadać niemal każdy. Nie wchodząc w podziały w zakresie poziomu zaawansowania czy jakichkolwiek wyszczególnionych ścieżek takiej kompetencji, nie sposób zaprzeczyć temu, że po prostu komputery są dzisiaj obecne wszędzie, co niejako czyni umiejętność ich obsługi czymś oczywistym, wpisanym w codzienne funkcjonowanie.

O ile przedstawiciele młodszego pokolenia, z racji większej chłonności wiedzy, sami rozgryzają obsługę komputera, wspierani także przez zajęcia w szkole i to już na etapie wczesnej podstawówki, u osób starszych, w przedziale 40+, nie jest to już dzisiaj takie oczywiste. W ich przypadku, wszystko zależy od tego, kto jakie wykształcenie pobrał w ciągu życia.

Kurs kursowi nierówny, czyli precyzujmy swoje potrzeby.

Obsługa komputera, jest dzisiaj pojęciem tak szerokim i różnorodnym, że wprost nie ma możliwości ujednolicenia kursów do jednej kategorii. Obsługa może bowiem polegać na podstawowym poruszaniu się po środowisku Windows, ale też dotyczyć bardziej szczegółowych zagadnień, związanych z programami graficznymi, biurowymi i masą innych, co też zalicza się do kategorii pojęciowej „obsługa komputera”. To jest więc pierwsze kryterium, pomagające w dokonaniu wyboru. Druga sprawa, powody korzystania z kursu.

Jeśli szukamy narzędzia kursowego, które ma nam otworzyć oczy na pewne działania i na którym mamy się nauczyć obsługi w zakresie obszaru X działania z komputerem, możemy skorzystać z różnych darmowych lub dofinansowanych narzędzi.
Jeżeli natomiast celem naszym jest odbycie kursu, gwarantującego zdobycie profesjonalnie udokumentowanych, certyfikowanych kwalifikacji, poszukiwania będą już trudniejsze, bo będziemy musieli znaleźć firmę, w której program najbardziej będzie odpowiadać naszemu zapotrzebowaniu.

Dobry kurs to taki, który przede wszystkim będzie stawiać na praktyczny aspekt obcowania z danym zagadnieniem. Przecież broszury i kserówki, nie załatwią sprawy tak, jak bezpośrednia możliwość doświadczenia, wzięcia udziału w danym procesie i wejścia w interakcję z danym narzędziem/środowiskiem komputerowym. Wtedy, nie tylko będziemy w stanie na bieżąco konfrontować nabytą wiedzę z różnymi warunkami jej wykorzystania, ale po prostu – szybciej i sprawniej nabierzemy biegłości w pracy z danym narzędziem/programem/środowiskiem komputerowym. To niezaprzeczalne.

Warto w tej sytuacji pamiętać, że głównym kryterium wyboru kursów, absolutnie nie powinna być cena za uczestnictwo w nim. Bardziej skupmy się na programie, renomie firmy i takich kwestiach, które naprawdę będziemy w stanie porównać ze swoim poziomem zaawansowania.

Warto przeczytać

Jaki Dysk SSD wybrać do laptopa?

Wybór dysku SSD do laptopa to dobre rozwiązanie. Warto w ten sposób poprawić wydajność naszego komputera. Na rynku pojawiło się wiele nowych modeli dysków i producentów, którzy wcześniej nie zajmowali się produkcją dysków SSD.

Windows 7 - koniec wsparcia - co robić?

Użytkownicy znanego i lubianego windowsa 7 otrzymali w ostatnich dniach komunikat o zakończeniu wsparcia. Od 14 stycznia 2020r.  producent tego systemu zaprzestał wsparcia systemu i uaktualnień tego oprogramowania Windows 7.

Mac OS numer 10.11 o nazwie El Capitan

Od października 2015 dostępny jest już najnowszy system operacyjny Mac OS X. Nowa wersja Mac OS ma numer 10.11 i nazwę El Capitan. System jest oparty na poprzedniej platformie (Yosemite) i ma przynieść poprawę wydajności.
W nowym systemie użytkownicy znajdą kilka zmian w wyglądzie. Apple ulepszyło zarządzanie oknami w swoim interfejsie, usprawnione zostały również wbudowane aplikacje oraz wyszukiwarka Spotlight.

Ładowarki bezprzewodowe Qi


Ładowarki bezprzewodowe do smartfonów na rynku są stosunkowo od niedawna. Ładowanie baterii tą metodą jest bardzo wygodne. Niestety w ten typ ładowanie wyposażona jest zaledwie kilkanaście modeli telefonów. Żeby technologia stała się popularna w dalszy rozwój muszą włączyć się czołowi gracze na rynku telekomunikacyjnym.

Dyski do Backupu Archiwizacji danych

Zauważyłeś pewnie ostatnio, że twoja kopia zapasowa w chmurze zajmuje coraz więcej miejsca. Wszyscy kolekcjonują tam zdjęcia, muzykę, filmy Po prostu potrzebujesz już lokalnego urządzenia na backup swoich danych.

Rewolucja w portach USB

Zapowiada się nowa rewolucja związana z technologią USB. Dotyczyć ma oczywiście zasilania. Dokładna specyfikacja USB Power Delivery, czyli w skrócie PD USB została wydana prawie dwa lata temu. Jednakże urządzenia zaprojektowane mające spełniać podane normy mają się pojawić jeszcze w 2014 roku. Teraz nie będzie to tylko przesyłanie danych, ale również energii. Aktualnie typowy port USB zapewnia nam moc o wartości 10 watów, co jest bardzo małym wynikiem. Nowe urządzenia mają przekazywać ich aż 100!

Kontakt

Centrum Napraw Laptopów, Warszawa ul. Opaczewska 43/8

więcej na stronie kontakt.

Godziny otwarcia

Potrzebujesz pomocy: 22 392 86 72

  • Poniedziałek-Piątek: 9:00 do 18:00
  • Sobota: 10-14 Zapraszamy na Opaczewską 43/8 z uszkodzonym laptopem.

Gościmy

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Koszty napraw

 Cena naprawy laptopa lub tabletu zależy od wielu czynników. Główne to:

  • Koszt zakupu i dostawy części zamiennych
  • Koszt robocizny wynikający z ilości pracy potrzebnej na usunięcie usterki i przetestowanie laptopa po naprawie.