ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ NAPRAWY

Nowy Flagowiec - P8 od Huawei

Flagowy model smartfona chińskiej firmy Huawei to urządzenie, które może robić wrażenie wśród użytkowników takich marek jak Samsung, Sony, HTC, Apple, LG. Ten chiński producent zaczynał od rozwiązań telekomunikacyjnych, żeby w ciągu kilku lat przeistoczyć się w jednego z liderów gałęzi mobile. Ambicją chińczyków jest oczywiście pozycja lidera, ale na to chyba jeszcze trochę będą musieli poczekać. Swoją strategię chcą oprzeć na dostarczaniu klientom bardzo dobrych produktów w przystępnych cenach. Sprzęt o bardzo dobrych parametrach potrafi kosztować o jedną trzecią taniej niż markowi konkurenci.  Doskonale wpisuje się w tą strategię nowy flagowiec modelP8.

 

Wykonanie jest bardzo poprawne. Ciekawe wzornictwo z dbałością o szczegóły, jednak odnosi się wrażenie, że zostało zaczerpnięte od liderów rynku – skrzyżowanie iPhone’a i  Xperii. Nie ..nie.. P8 nie wygląda źle, ale jeżeli Huawei chce rozwijać swoją strategię, o której wspomniałem wcześniej powinien pomyśleć o własnym wzornictwie.

Wszystko zmontowane jest jednak nienagannie i nawet zapożyczone trendy do siebie pasują. Obudowa jest w całości zrobiona z jednej obrobionej aluminiowej płaskiej bryły o grubości 6,4 mm, przypominającej obudowy Xperii z metalowymi przyciskami.

Jednak najważniejsze jest to co w środku tego topowego modelu.

Ośmiordzeniowy procesor 1, 5 Ghz i 2 Ghz 64-bitowy współpracujący z 3 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci ROM. Za grafikę odpowiada Mali-T628MP4. Zestaw zapowiada się imponująco.

Swoje doświadczenie w telekomunikacji chiński producent postanowił wykorzystać w swoim flagowcu

Z najważniejszych hardwareowych specjałów P8 ma dwie anteny GSM, które zapewnią stabilne połączenie podczas szybkiej jazdy, czy na obszarach słabego sygnału. Technologia WiFi+ma zapewnić jak najwyższy poziom i jakość sygnału z aktualnie dostępnych i zaufanych, a w modelu DualSim obie karty pracują w technologii LTE z możliwością definiowania ich aktywności. Szkoda tylko, że aby móc używać dwóch kart sim trzeba wyjąć kartę microSD.

Na uwagę zasługuje na pewno aparat. To 13-megapikselowy sensor typu RGBW wyprodukowany dla Huawei przez firmę Sony. Dzięki niemu zdjęcia są jaśniejsze i kontrastowe o niebanalnej ostrości. Układ optyczny jest stabilizowany, co da się odczuć w przypadku robienia zdjęć z dużym zoomem. Dodano do niego też nowe aplikacje - tryb malowania światłem, makijaż cyfrowy i tryb poklatkowy. Na uwagę zwraca też tryb reżyserski, umożliwiający nagrywanie filmów równocześnie z P8 i 3 sparowanych z nim smartfonów za pomocą Centrum Aplikacji Huawei . Umożliwia też określanie, które źródło w danym momencie ma być wykorzystane. W aplikacji Tryb Reżyserski widoczne są wszystkie źródła obrazu. Użytkownik P8 może w czasie rzeczywistym montować kadry, a efekt końcowy będzie zapamiętany w telefonie P8.

Smartfon P8 bazuje systemie Androidzie 5.0 Lollipop z fabryczną nakładką EMUI.

W interfejsie tym, nie ma karty aplikacji, a wszystkie nowe aplikacje instalowane są na różnych pulpitach. Zupełnie jak w iPhonie, gdzie półprzeźroczyste tło z rozmyciem do złudzenia przypomina to z iOS.

Ogólnie wszystko działa szybko i wydajnie. Bez zacięć i resetów. Wykonanie jest więcej niż dobre, ma niezły ekran i na pierwszy rzut oka świetny aparat. Ma, więc szanse na rynkowy sukces, bez względu na to czy jest z dalekiego Państwa Środka.

Warto przeczytać

Jaki Dysk SSD wybrać do laptopa?

Wybór dysku SSD do laptopa to dobre rozwiązanie. Warto w ten sposób poprawić wydajność naszego komputera. Na rynku pojawiło się wiele nowych modeli dysków i producentów, którzy wcześniej nie zajmowali się produkcją dysków SSD.

Windows 7 - koniec wsparcia - co robić?

Użytkownicy znanego i lubianego windowsa 7 otrzymali w ostatnich dniach komunikat o zakończeniu wsparcia. Od 14 stycznia 2020r.  producent tego systemu zaprzestał wsparcia systemu i uaktualnień tego oprogramowania Windows 7.

Mac OS numer 10.11 o nazwie El Capitan

Od października 2015 dostępny jest już najnowszy system operacyjny Mac OS X. Nowa wersja Mac OS ma numer 10.11 i nazwę El Capitan. System jest oparty na poprzedniej platformie (Yosemite) i ma przynieść poprawę wydajności.
W nowym systemie użytkownicy znajdą kilka zmian w wyglądzie. Apple ulepszyło zarządzanie oknami w swoim interfejsie, usprawnione zostały również wbudowane aplikacje oraz wyszukiwarka Spotlight.

Ładowarki bezprzewodowe Qi


Ładowarki bezprzewodowe do smartfonów na rynku są stosunkowo od niedawna. Ładowanie baterii tą metodą jest bardzo wygodne. Niestety w ten typ ładowanie wyposażona jest zaledwie kilkanaście modeli telefonów. Żeby technologia stała się popularna w dalszy rozwój muszą włączyć się czołowi gracze na rynku telekomunikacyjnym.

Dyski do Backupu Archiwizacji danych

Zauważyłeś pewnie ostatnio, że twoja kopia zapasowa w chmurze zajmuje coraz więcej miejsca. Wszyscy kolekcjonują tam zdjęcia, muzykę, filmy Po prostu potrzebujesz już lokalnego urządzenia na backup swoich danych.

Rewolucja w portach USB

Zapowiada się nowa rewolucja związana z technologią USB. Dotyczyć ma oczywiście zasilania. Dokładna specyfikacja USB Power Delivery, czyli w skrócie PD USB została wydana prawie dwa lata temu. Jednakże urządzenia zaprojektowane mające spełniać podane normy mają się pojawić jeszcze w 2014 roku. Teraz nie będzie to tylko przesyłanie danych, ale również energii. Aktualnie typowy port USB zapewnia nam moc o wartości 10 watów, co jest bardzo małym wynikiem. Nowe urządzenia mają przekazywać ich aż 100!

Kontakt

Centrum Napraw Laptopów, Warszawa ul. Opaczewska 43/8

więcej na stronie kontakt.

Godziny otwarcia

Potrzebujesz pomocy: 22 392 86 72

  • Poniedziałek-Piątek: 9:00 do 18:00
  • Sobota: 10-14 Zapraszamy na Opaczewską 43/8 z uszkodzonym laptopem.

Gościmy

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Koszty napraw

 Cena naprawy laptopa lub tabletu zależy od wielu czynników. Główne to:

  • Koszt zakupu i dostawy części zamiennych
  • Koszt robocizny wynikający z ilości pracy potrzebnej na usunięcie usterki i przetestowanie laptopa po naprawie.