ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ NAPRAWY

Do czego przyda się Yanosik

Najnowszy Yanosik firmy Neptis to praktyczne trzy urządzenia w jednym. Darmowa nawigacja i komunikator z systemem wzajemnego ostrzegania kierowców oraz wideorejestrator. W niektórych wersjach jest dostępna także funkcja Autostop.

Yanosik od Neptis to interesująca alternatywa dla płatnych nawigacji. Największym jej atutem jest to, że jest za darmo oraz to , że częściowo jest w stanie zastąpić radio CB. Użytkownik yanosika  otrzymuje informacje o kontrolach prędkości, inspekcjach drogowych, wypadkach i fotoradarach online od innych użytkowników. Jak to działa? Sprawdź

 

W ciągu zaledwie czterech firmie Neptis udało się zgromadzić wokół yanosika dużą społeczność kierowców, którzy zrezygnowali z hałaśliwych i momentami nieprzyjemnych komunikatow z radia CB i ze smartfonami w autach, wzajemnie ostrzegają się o problemach na drodze. I choć upłynęło  niewiele czasu, to chyba producenci tradycyjnych nawigacji samochodowych poczuli yanosika na plecach..

 

Nawigacja

Yanosik, aby mógł być pełnoprawną nawigacją musi być podłączony do internetu. Podobnie zresztą jak najpopularniejszy konkurent- Google Maps . Bez połączenia nie działa wyszukiwanie adresów i wyznaczanie trasy a także szczegółowa mapa.

Nie ma co na zawiele liczyć. Yanosik to darmowa aplikacja, która pod względem funkcjonalności nie dorasta do płatnych nawigacji. Użytkownik ma niewielki wpływ na wyznaczanie trasy, nie może też dodać żadnych punktów trasy. Może jedynie dokonać wyboru w opcjach pomiędzy trasą najszybszą a rekomendowaną. Z podstawowych opcji trasy mamy tylko możliwość unikania płatnych odcinków dróg.

Możliwości graficzne yanosika też są mocno ograniczone. Niedawno dopiero weszła wersja 3D, która ma czasem kłopoty z przybliżaniem podczas manewru. Uszczegółowienie mapy pozostawia jeszcze wiele do poprawy. Komunikaty głosowe również nie są na najwyższym poziomie. Na usprawiedliwienie można dodać, że firmie Neptis nie o to tutaj chodzi. Ważne, że mapa pokazuje informacje o natężeniu ruchu drogowego i objazdy, a także sygnalizuje o radarach, patrolach, utrudnieniach,  czy zatorach wzdłuż trasy.

Tutaj yanosik ma chyba najwięcej do nadrobienia. Prosty interfejs mapy, na której można zobaczyć w odpowiednich kolorach natężenie ruchu drogowego, to dobre źródło, ale niepewne. Czasem aplikacja pokazuje miejsca, gdzie są korki, a w rzeczywistości ich nie ma lub odwrotnie. Ciężko prześledzić też całość wyznaczonej trasy. Wyznaczona droga jest na bieżąco zmieniana i poprawiana (choć czasem trwa to zbyt długo) i wykonanie korekty kursu bywa już niemożliwe.

Program w sumie w miarę dobrze reaguje na odstępstwa od zaplanowanego kierunku jazdy i wyznacza nową trasę, prowadząc dogodnym objazdem.

Przed podróżą dobrze jest zweryfikować przebieg drogi do miejsca docelowego, choć czasem podczas tej czynności, potrafi trasę zgubić i trzeba wprowadzać wszystko od nowa.

 

Ostrzeganie

Ostrzeżenia o różnych sensacjach na drodze, to z pewnością klucz do sukcesu aplikacji i widać, że to naprawdę działa. Skrupulatnie podaje informacje o większości zagrożeń i niespodzianek. Oczywiście skuteczność ostrzegania jest uzależniona od zgłoszeń użytkowników. Jedyny związany z tym mankament, to to, że na mało uczęszczanych drogach możemy się zdziwić, że przed nami nie jechał żaden użytkownik yanosika i nie zgłosił np. kontroli prędkości. Na takie mankamenty trzeba być w tym przypadku uczulonym.  Uspokajamy jednak, że w 90% przypadków informacje wyświetlane w oknie aplikacji zgadzają się z tym, co obserwujemy na drodze. Oczywiście wszystko to dzięki rosnącemu gronu użytkowników i ich rzetelności.

 

Do ideału jeszcze daleko

W urządzeniu Microsoft Lumia 435 z Windows Phone w trakcie pracy z Yanosikiem pojawiają się kłopoty z płynnością działania i połączeniem podczas nawigacji, choć urządzenie jest online. Nie pomagają restarty aplikacji. W Here problemy nie występują. Yanosik potrafi też niż tego niż owego przestać działać, albo się zrestartować. Czasem też występują problemy z lokalizacją miejsca, w którym się aktualnie znajdujemy. W oryginalnej nawigacji Here wspomniany problem z lokalizacją nie występuje.

 

Czy warto?

Aplikacja Yanosik jest bezpłatna i prosta, a przede wszystkim stworzona w konkretnym celu – ostrzegania przed niespodziankami na drodze. Widać jednak, że aplikacja powoli zmierza w w kierunku niezłej nawigacji nie tylko miejskiej, ale i światowej. Na razie jednak pozostaje przyzwoitą nawigacją dedykowaną do omijania korków w mieście i substytutem CB do ostrzegania o sensacjach na drodze. I za to największe ukłony

 

 

Kontakt

Centrum Napraw Laptopów, Warszawa ul. Opaczewska 43/8

więcej na stronie kontakt.

Godziny otwarcia

Potrzebujesz pomocy: 22 392 86 72

  • Poniedziałek-Piątek: 9:00 do 18:00
  • Sobota: 10-14 Zapraszamy na Opaczewską 43/8 z uszkodzonym laptopem.

Gościmy

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Koszty napraw

 Cena naprawy laptopa lub tabletu zależy od wielu czynników. Główne to:

  • Koszt zakupu i dostawy części zamiennych
  • Koszt robocizny wynikający z ilości pracy potrzebnej na usunięcie usterki i przetestowanie laptopa po naprawie.