ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ NAPRAWY

Co się dzieje z wyrzuconym sprzętem elektronicznym

Od lat 50 XX w. podzespoły elektroniczne na bazie połączeń ołowiowo-cynowych znaj¬dowały zastosowanie w wielu różnorodnych wyrobach elektronicznych, takich jak: komputery, lodówki, pralki, telefony , elektronika samochodowa, sprzęt oświetleniowy, telewizory, czy sprzęt medyczny. W wyrobach elektronicznych ołów jest bardzo rozproszony i niezmiernie trudny do odzysku czy utylizacji. Tak ogromne zużycie ołowiu w elektronice mają wpływ miliony ton odpadów elektronicznych składowanych na wysypiskach. Dla przykładu: w Europie w roku 2000 ilość odpadów elektronicznych wynosiła parenaście milionów ton,

w tym było 25 milionów komputerów i maszyn biurowych, a prognoza Komisji Europejskiej przewiduje podwojenie tej liczby w tym roku. Można zatem powiedzieć, że zastosowanie ołowiu w wielu wyrobach elektronicznych, trafiających po zużyciu na wysypiska śmieci, stała się zasadniczą przyczyną konieczności przejścia przemysłu elektrycznego i elektronicznego na lutowanie bezołowiowe. Nie powinniśmy się, więc przyczyniać do powiększania tych składowisk groźnych dla zdrowia i życia odpadów i nie wyrzucać komputerów, ale je reanimować, by mogły służyć jeszcze wiele lat. Mimo, że sprzęt jest coraz tańszy jest również coraz gorzej wykonany i jednorazowy. Starsze komputery – nawet sprzed 5 lat mają konstrukcję o wiele trwalszą i lepiej wykonaną , niż te obecnie sprzedawane. Dokąd to wszystko prowadzi? Tańsi producenci skracają gwarancję do roku, a Ci co lepsi, po prostu wycofali się z branży PC. (IBM, Sony, Samsung). O czymś to świadczy. Komputery stają się więc jednorazowe, bo producenci chą na nas jeszcze raz zarobić, sprzedając nam nowy komputer z oprogramowaniem wliczonym w cenę lub dodatkowym, za które znowu musimy płacić i tak w kółko. Zaś sprzęt, który jeszcze mógłby parę lat nam posłużyć zalega na wysypiskach trzeciego świata.
Zalegające na wysypiskach odpadów komputerowe śmieci z ołowiem jako jednym ze składników, podlegają procesom chemicznym i atmosferycznym utleniania i rozpuszczania. Kwaśny deszcz, będący wynikiem zanieczyszczenia atmosfery, działa na ołów o różnym stopniu utlenienia, czyli na różnego rodzaju tlenki ołowiu. Tlenki ołowiu rozpuszczają się w kwasach, tworząc trujące, rozpuszczalne w wodzie związki ołowiu, które mogą przenikać do gleby, a dalej do wód gruntowych i do naturalnych zasobów wody pitnej

Warto przeczytać

Jaki Dysk SSD wybrać do laptopa?

Wybór dysku SSD do laptopa to dobre rozwiązanie. Warto w ten sposób poprawić wydajność naszego komputera. Na rynku pojawiło się wiele nowych modeli dysków i producentów, którzy wcześniej nie zajmowali się produkcją dysków SSD.

Windows 7 - koniec wsparcia - co robić?

Użytkownicy znanego i lubianego windowsa 7 otrzymali w ostatnich dniach komunikat o zakończeniu wsparcia. Od 14 stycznia 2020r.  producent tego systemu zaprzestał wsparcia systemu i uaktualnień tego oprogramowania Windows 7.

Mac OS numer 10.11 o nazwie El Capitan

Od października 2015 dostępny jest już najnowszy system operacyjny Mac OS X. Nowa wersja Mac OS ma numer 10.11 i nazwę El Capitan. System jest oparty na poprzedniej platformie (Yosemite) i ma przynieść poprawę wydajności.
W nowym systemie użytkownicy znajdą kilka zmian w wyglądzie. Apple ulepszyło zarządzanie oknami w swoim interfejsie, usprawnione zostały również wbudowane aplikacje oraz wyszukiwarka Spotlight.

Ładowarki bezprzewodowe Qi


Ładowarki bezprzewodowe do smartfonów na rynku są stosunkowo od niedawna. Ładowanie baterii tą metodą jest bardzo wygodne. Niestety w ten typ ładowanie wyposażona jest zaledwie kilkanaście modeli telefonów. Żeby technologia stała się popularna w dalszy rozwój muszą włączyć się czołowi gracze na rynku telekomunikacyjnym.

Dyski do Backupu Archiwizacji danych

Zauważyłeś pewnie ostatnio, że twoja kopia zapasowa w chmurze zajmuje coraz więcej miejsca. Wszyscy kolekcjonują tam zdjęcia, muzykę, filmy Po prostu potrzebujesz już lokalnego urządzenia na backup swoich danych.

Rewolucja w portach USB

Zapowiada się nowa rewolucja związana z technologią USB. Dotyczyć ma oczywiście zasilania. Dokładna specyfikacja USB Power Delivery, czyli w skrócie PD USB została wydana prawie dwa lata temu. Jednakże urządzenia zaprojektowane mające spełniać podane normy mają się pojawić jeszcze w 2014 roku. Teraz nie będzie to tylko przesyłanie danych, ale również energii. Aktualnie typowy port USB zapewnia nam moc o wartości 10 watów, co jest bardzo małym wynikiem. Nowe urządzenia mają przekazywać ich aż 100!

Kontakt

Centrum Napraw Laptopów, Warszawa ul. Opaczewska 43/8

więcej na stronie kontakt.

Godziny otwarcia

Potrzebujesz pomocy: 22 392 86 72

  • Poniedziałek-Piątek: 9:00 do 18:00
  • Sobota: 10-14 Zapraszamy na Opaczewską 43/8 z uszkodzonym laptopem.

Gościmy

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Koszty napraw

 Cena naprawy laptopa lub tabletu zależy od wielu czynników. Główne to:

  • Koszt zakupu i dostawy części zamiennych
  • Koszt robocizny wynikający z ilości pracy potrzebnej na usunięcie usterki i przetestowanie laptopa po naprawie.