ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ NAPRAWY

Odręczne pisanie w Windows 8 – praktyczne czy tragiczne?

Windows 8 jako system operacyjny, wyznaczył nowy kierunek dla korzystania z urządzeń przenośnych. W dobie miniaturyzacji technologicznej, której konsekwencją jest pojawienie się mniejszych laptopów z dotykowymi ekranami, a także całej gamy tabletów, możemy mówić o strzale w dziesiątkę, o który pokusił się Microsoft, zbijając tym samym z tropu konkurencję i serwując nowy poziom, jeśli chodzi o poprzeczkę w kategorii obsługi przenośnych urządzeń.

Windows 8 został pomyślany dla urządzeń przenośnych, wcale nie bez powodu. Otóż jego struktura użytkowania, miała trafiać idealnie w potrzeby osób, będących użytkownikami urządzeń z ekranem dotykowym.
Rzeczywiście, menu w formie kafelkowej, z idealnie rozwiniętymi możliwościami personalizacji, to aspekt miły nie tylko dla oka. Swoboda użytkowania jest tu bardzo duża. Co do korzystania z komputera czy tabletu na gruncie pisania, „ósemka” dostarcza naprawdę ciekawych możliwości.
Zręczne, odręczne notatki.
Jeżeli pracujemy na sprzęcie z dobrych parametrów, pojemnościowym ekranem, możemy swobodnie zrobić z komputera czy tabletu notes. Pisanie odręczne i późniejsze rozpoznawanie pisma, choć nieobowiązkowe, są tu naprawdę idealnie pomyślane. Świadczy to o fakcie, że Microsoft chce nie tylko łączyć tradycję z nowoczesnością, ale też mieć wpływ na wyznaczanie kierunków w codziennym użytkowaniu przenośnych sprzętów. To się chwali, zdecydowanie.
Pisanie odręczne, jest przez niektóre osoby krytykowane. A to brak dostatecznej dynamiki, a to niewyraźne odczytywanie, to znów rozminięcie w znaczeniu przy procesie odczytywania...
W praktyce jednak, gwarancją dobrej pracy na poziomie dotykowym, będzie po prostu dobry sprzęt. Tutaj, z tabletów z ekranem dotykowym, warto polecić HP czy Lenovo. W tych maszynach, komfort pracy na Windows 8, jest naprawdę wysoki i trudno będzie się do czegokolwiek „przyczepić”.
Można dzisiaj też spotkać głosy użytkowników, którzy mówią, że urządzenia z ekranami dotykowymi, wcale nie są takie praktyczne i popularne. Tym bardziej bawi fakt, że takie głosy na temat laptopów czy tabletów podnoszą osobę, które na co dzień są użytkownikami smartfonów, które jak wiadomo mają coś wspólnego z wyżej wspomnianymi urządzeniami.
Rynek urządzeń z ekranem dotykowym ma się coraz lepiej, więc raczej należy spodziewać się, że popularyzacja tego kierunku w obszarze komputerów i tabletów, będzie przybierała na sile. Oczywiście, musi najpierw nastąpić pewien spadek cen, wówczas bowiem z pewnością znajdzie się więcej chętnych do sięgnięcia po urządzenia, na których można odkrywać dobrodziejstwa pracy z ekranami dotykowymi nowej generacji.

Warto przeczytać

Jaki Dysk SSD wybrać do laptopa?

Wybór dysku SSD do laptopa to dobre rozwiązanie. Warto w ten sposób poprawić wydajność naszego komputera. Na rynku pojawiło się wiele nowych modeli dysków i producentów, którzy wcześniej nie zajmowali się produkcją dysków SSD.

Windows 7 - koniec wsparcia - co robić?

Użytkownicy znanego i lubianego windowsa 7 otrzymali w ostatnich dniach komunikat o zakończeniu wsparcia. Od 14 stycznia 2020r.  producent tego systemu zaprzestał wsparcia systemu i uaktualnień tego oprogramowania Windows 7.

Mac OS numer 10.11 o nazwie El Capitan

Od października 2015 dostępny jest już najnowszy system operacyjny Mac OS X. Nowa wersja Mac OS ma numer 10.11 i nazwę El Capitan. System jest oparty na poprzedniej platformie (Yosemite) i ma przynieść poprawę wydajności.
W nowym systemie użytkownicy znajdą kilka zmian w wyglądzie. Apple ulepszyło zarządzanie oknami w swoim interfejsie, usprawnione zostały również wbudowane aplikacje oraz wyszukiwarka Spotlight.

Ładowarki bezprzewodowe Qi


Ładowarki bezprzewodowe do smartfonów na rynku są stosunkowo od niedawna. Ładowanie baterii tą metodą jest bardzo wygodne. Niestety w ten typ ładowanie wyposażona jest zaledwie kilkanaście modeli telefonów. Żeby technologia stała się popularna w dalszy rozwój muszą włączyć się czołowi gracze na rynku telekomunikacyjnym.

Dyski do Backupu Archiwizacji danych

Zauważyłeś pewnie ostatnio, że twoja kopia zapasowa w chmurze zajmuje coraz więcej miejsca. Wszyscy kolekcjonują tam zdjęcia, muzykę, filmy Po prostu potrzebujesz już lokalnego urządzenia na backup swoich danych.

Rewolucja w portach USB

Zapowiada się nowa rewolucja związana z technologią USB. Dotyczyć ma oczywiście zasilania. Dokładna specyfikacja USB Power Delivery, czyli w skrócie PD USB została wydana prawie dwa lata temu. Jednakże urządzenia zaprojektowane mające spełniać podane normy mają się pojawić jeszcze w 2014 roku. Teraz nie będzie to tylko przesyłanie danych, ale również energii. Aktualnie typowy port USB zapewnia nam moc o wartości 10 watów, co jest bardzo małym wynikiem. Nowe urządzenia mają przekazywać ich aż 100!

Kontakt

Centrum Napraw Laptopów, Warszawa ul. Opaczewska 43/8

więcej na stronie kontakt.

Godziny otwarcia

Potrzebujesz pomocy: 22 392 86 72

  • Poniedziałek-Piątek: 9:00 do 18:00
  • Sobota: 10-14 Zapraszamy na Opaczewską 43/8 z uszkodzonym laptopem.

Gościmy

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Koszty napraw

 Cena naprawy laptopa lub tabletu zależy od wielu czynników. Główne to:

  • Koszt zakupu i dostawy części zamiennych
  • Koszt robocizny wynikający z ilości pracy potrzebnej na usunięcie usterki i przetestowanie laptopa po naprawie.