ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ NAPRAWY

Przed czym chronić nasze urządzenia elektroniczne podczas wakacji

Słońce – Należy pamiętać, że elektronika nie lubi skrajnych temperatur. Urządzenia elektroniczne takie jak tablety, smartfony, aparaty fotograficzne czy komputery pozostawione na słońcu szybko nagrzeją się do bardzo wysokiej temperatury. Takie ponadnormatywne nagrzanie może spowodować usterki zwłaszcza ekranu, elektroniki ale również baterii. Baterie nie lubią nagrzewania. Słońce niekorzystnie wpływa na poziom naładowania baterii, a nawet w skrajnych przypadkach może prowadzić do jej spuchnięcia i wybuchu.

 

Woda – O szkodliwym działaniu wody na urządzenia elektroniczne nikogo nie trzeba przekonywać. Szczególnie zgubny wpływ na elektronikę ma woda morska ze względu na swoje działanie korozyjne. Już niewielka ilość słonej wody może doprowadzić do utlenianiu połączeń między elementami. Nawet z pozoru błahe kilka kropel może skutecznie uszkodzić nasz sprzęt.

Piach i brud – Ziarenka drobnego piasku, a także kurz i osady mogą w skuteczny sposób zablokować działanie przycisków, albo dostać się między części ekranu. Drobne i twarde pyłki bardzo szybko prowadzą do zatarcia ruchomych części każdego urządzenia.

 

Kilka rad:

- Najprościej – nie zabieraj sprzętu elektronicznego na plażę ani na wodę. Jeżeli już musisz, zadbaj o szczelne etui, które ochroni sprzęt przed słońcem, brudem i wilgocią.

.- Zostaw urządzenie w zamkniętej torbie i staraj się aby była w cieniu.

- Nie zostawiaj żadnych urządzeń w nagrzanym samochodzie

- Jeżeli wiesz, że długo nie będziesz używać danego urządzenia, bo np. wyjeżdżasz na wakacje. Naładuj baterię do ok 40 % i wyłącz je.

- Jeżeli urządzenie wpadło Ci do wody, należy je jak najszybciej wyłowić i od razu wyjąć baterię. Jak najszybciej opłukać słodką wodą i pozostawić do wyschnięcia - absolutnie nie należy przyśpieszać procesu suszenia np. na słońcu, czy suszarką. Pod żadnym pozorem nie próbujmy włączać urządzenia. Jak najszybciej udać się do dobrego serwisu.

- Nie lekceważ nawet drobnych zalań. Mimo, że urządzenie początkowo wydaje się działać normalnie, korozja na pewno zrobi swoje i po paru dniach straty mogą być nieodwracalne.

Warto przeczytać

Jaki Dysk SSD wybrać do laptopa?

Wybór dysku SSD do laptopa to dobre rozwiązanie. Warto w ten sposób poprawić wydajność naszego komputera. Na rynku pojawiło się wiele nowych modeli dysków i producentów, którzy wcześniej nie zajmowali się produkcją dysków SSD.

Windows 7 - koniec wsparcia - co robić?

Użytkownicy znanego i lubianego windowsa 7 otrzymali w ostatnich dniach komunikat o zakończeniu wsparcia. Od 14 stycznia 2020r.  producent tego systemu zaprzestał wsparcia systemu i uaktualnień tego oprogramowania Windows 7.

Mac OS numer 10.11 o nazwie El Capitan

Od października 2015 dostępny jest już najnowszy system operacyjny Mac OS X. Nowa wersja Mac OS ma numer 10.11 i nazwę El Capitan. System jest oparty na poprzedniej platformie (Yosemite) i ma przynieść poprawę wydajności.
W nowym systemie użytkownicy znajdą kilka zmian w wyglądzie. Apple ulepszyło zarządzanie oknami w swoim interfejsie, usprawnione zostały również wbudowane aplikacje oraz wyszukiwarka Spotlight.

Ładowarki bezprzewodowe Qi


Ładowarki bezprzewodowe do smartfonów na rynku są stosunkowo od niedawna. Ładowanie baterii tą metodą jest bardzo wygodne. Niestety w ten typ ładowanie wyposażona jest zaledwie kilkanaście modeli telefonów. Żeby technologia stała się popularna w dalszy rozwój muszą włączyć się czołowi gracze na rynku telekomunikacyjnym.

Dyski do Backupu Archiwizacji danych

Zauważyłeś pewnie ostatnio, że twoja kopia zapasowa w chmurze zajmuje coraz więcej miejsca. Wszyscy kolekcjonują tam zdjęcia, muzykę, filmy Po prostu potrzebujesz już lokalnego urządzenia na backup swoich danych.

Rewolucja w portach USB

Zapowiada się nowa rewolucja związana z technologią USB. Dotyczyć ma oczywiście zasilania. Dokładna specyfikacja USB Power Delivery, czyli w skrócie PD USB została wydana prawie dwa lata temu. Jednakże urządzenia zaprojektowane mające spełniać podane normy mają się pojawić jeszcze w 2014 roku. Teraz nie będzie to tylko przesyłanie danych, ale również energii. Aktualnie typowy port USB zapewnia nam moc o wartości 10 watów, co jest bardzo małym wynikiem. Nowe urządzenia mają przekazywać ich aż 100!

Kontakt

Centrum Napraw Laptopów, Warszawa ul. Opaczewska 43/8

więcej na stronie kontakt.

Godziny otwarcia

Potrzebujesz pomocy: 22 392 86 72

  • Poniedziałek-Piątek: 9:00 do 18:00
  • Sobota: 10-14 Zapraszamy na Opaczewską 43/8 z uszkodzonym laptopem.

Gościmy

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Koszty napraw

 Cena naprawy laptopa lub tabletu zależy od wielu czynników. Główne to:

  • Koszt zakupu i dostawy części zamiennych
  • Koszt robocizny wynikający z ilości pracy potrzebnej na usunięcie usterki i przetestowanie laptopa po naprawie.